knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Richard Sacher

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 15.08.2009

Autor je bývalý bulvární novinář a hudebník. Potom, co bouřlivě opustil časopis Rytmus života, se rozhodl napsat knihu o tom, jak to chodí v novinářských kruzích a o zákulisí bulvárního tisku, o kladech a záporech bulvární žurnalistiky, o tom, čeho by se měl bulvár vyvarovat. Dělat bulvár je těžké – novinář se nemůže spokojit pouze s oficiální informací, ale musí se dostat pod „pokličku“, musí si umět vybrat událost. Navíc: není bulvární novinář bez nepřátel...

Líčí, jak se přes amatérské fotografování svých oblíbených hvězd a příležitostné psaní článků stal profesionálním novinářem Blesku, NEI Reportu a Rytmu života, také jak vypadala organizace práce a vztahy s kolegy a nadřízenými, které ho nakonec přiměly zanechat bulváru.

Zmiňuje se také o osudech některých novinářů, které poznal, o průšvizích, které se mohou novináři přihodit – příčinami jsou především neověřené informace a nedovolené fotografování. Vypráví o svých dojmech ze setkáních se zahraničními celebritami, jako jsou např. Liz Mitchell, Gary Barlow, Jimmy Sommerwille, Chris de Burgh , skupina Roxette ad. Dále o „snobských večírcích“, udíleních různých cen a podobných akcích – jak se tam novináři dostávají a chovají (např. kritizuje tzv. „Holubovy letky“) i o osobnostech. Ani pár vlastních zážitků, úsměvných historek a „trapasů“ nevynechal. A co lze v knize ještě najít: příklady reakcí čtenářů na články, ukázky z rozhovorů se zajímavými osobnostmi (např. s lékařkou, která pije vlastní moč) a názory některých českých hvězd na bulvární tisk.
Kde koupit knihu Byl jsem bulvární novinář?


zapln-lightdalší knihy autora Richard Sacher
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Byl jsem bulvární novinář

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Byl jsem bulvární novinář | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek