knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
2

Obálka knihy Valentin Pontifex

Robert Silverberg

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 15.06.2009

Osm tisíc let uplynulo od poslední války, kterou byli nuceni svést zgruntu mírumilovní majipoorští obyvatelé s proradnými Metamorfy, Kožoměnci, bytostmi, jejichž duše se může ukazovat v libovolné podobě. Po celých osm tisíc let metamorfové chystali krutou pomstu.

Povel k odvetě byl vydán, když na vladařský trůn usedl citlivý, statečný, ale válku si protivící Lord Valentin a místo nejvyšší autority, Pontifika bylo v rukou senilního starce.

Metamorfové udeřili na nejcitlivějším místě, podařilo se jim zničit kvetoucí zemědělství Majipooru. Dvacetimiliardové planetě hrozí hladomor. Komunikační linky obrovského světa jsou přeťaty. Úděl světa leží na bedrech Lorda Valentina. Avšak je on tím mužem, který by dokázal čelit krutému nepříteli se stejnou bezohledností? Nikoli. Valentin hledá cesty ke smíru, neboť neomylně vidí, že současné běsnění má příčinu v prastaré křivdě.

Aniž by zradil své vladařské povinnosti, usiluje veškerou svou duševní silou o čestný smír. Metamorfové však nabízenou ruku nepřijímají a Valentinovi přátelé jsou plni obav, že Lordova smířlivost přivodí zánik celé civilizace…

Válkou vedenou jak technickými prostředky, tak pomocí snů a myšlenkové síly, je naplněn třetí díl Silverbergovy Majipoorské ságy. Strhující boj mezi silami dobra a zla nedá ani na okamžik vydechnout. Silverberg však jde za své nesporné vypravěčské mistrovství. Ve Valentinovi stvořil mnohorozměrnou tragickou postavu velkého muže povinnosti a lásky. Muže, který rozpoznal, že zlo nemůže být přemoženo pouhou silou zbraní, vykořenit je dokáže pouze smírná oběť. Budou k tomu, aby unesl tento nadlidský úkol, od nějž ho zrazují i nejlepší přátelé, stačit Valentinovi síly? Obstojí ve všepohlcujícím duševním střetnutí s vládcem Metamorfů?
Kde koupit knihu Valentin Pontifex?

Originální název: Valentine Pontifex

zapln-lightdalší knihy autora Robert Silverberg
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Valentin Pontifex

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek