knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
15
hodnoceno 4

Obálka knihy Mefisto

Klaus Mann

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 31.07.2007

"Kdo se vzepřel, věděl, co dává v sázku. Kdo mluvil pravdu, musel počítat s pomstou lhářů. Kdo se snažil šířit pravdu a bojoval v jejích službách, tomu hrozila smrt a všechny hrůzy, které smrt v žalářích třetí říše obvykle předcházely."

Syn spisovatele Thomase Manna na pozadí příběhu jednoho herce - Hendrika Höfgena - kritizuje vzestup nacismu v Německu třicátých let. Kontrast umění a nacistických ideologií a násilností a zároveň spojitost v přetvářce vytváří z Mefista velmi zajímavé dílo.
Kde koupit knihu Mefisto?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Štítky: Klaus, Mann, Mefisto, Německo

zapln-lightdalší knihy autora Klaus Mann
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Mefisto
keane1980 (90%)
přidáno přidáno: 24.07.2008 - 19:25
Asi nejlepší knížka, jakou jsem zatím letos četl. Chválit musím skvěle vystiženou atmosféru Německa zasaženého nacismem i velmi nesympatického (ale přitom uvěřitelného a reálného) hlavního hrdinu. Maximální hodnocení nedávám, protože Manna podezírám, že se až příliš inspiroval realitou a místo tvorby občas spíše jen měnil jména a zapisoval. Přesto zase jednou knížka, která mne odtrhla od sportu, počítače, televize...zkrátka nechcete přestat číst a jen fascinovaně sledujete, kam hlavní postavu dovádí její touha po úspěchu. Kdo se chce o tomto románu dovědět víc, ať se podívá na http://www.reflex.cz/Clanek26142.html. POZOR, DOZVÍTE SE ZÁSADNÍ VĚCI Z CELÉHO DĚJE (ale požitek z knížky to stejně nesnižuje).
přidáno přidáno: 29.10.2009 - 16:53
Ze začátku mě to strašně nebavilo, tak jsem proletěla nějakých 130 stránek, pak mě to docela chytlo, ale celkový dojem je takový nemastný neslaný...
vjera (70%)
přidáno přidáno: 27.11.2009 - 15:43
Kniha o nacismu, kdy Hitler není Hitler, ale pouze vůdce; nepopisuje kruté praktiky v koncentračních táborech, ani nějakou hierarchii SS. Příběh o Hendriku Höfgenovi, kariéristickém herci, nemá na jiné knížky, ale vypráví o ideologiích mezi významějšími lidmi, jak je ovlivnili apod. Text je trochu odtažitý a místy i nudný, ale má čím zaujmout. U mě se zadařilo. Největším osvěžením považuji právě absenci těch notoricky známých zálěžitostí ve spojitosti s dobou 30. a posléze 40. let.
teemaker (90%)
přidáno přidáno: 20.12.2010 - 15:19
Zajímavost: Hlavní hrdina románu má svůj skutečný předobraz. Je jím Gustaf Gründgens. Kniha se také nechtěně zapsala i do historie německého práva. Potomci Gustafa Gründgense se dovolávali zákazu knihy až u německého ústavního soudu, který v souvislosti s případem vydal judikát, týkajicí se práva na svůj mediální obraz. To je jeden z důvodů, proč kniha v Německu vyšla až 20 let po svém prvním vydání v Amsterdamu.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek