knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 1

Obálka knihy Spící agent

Daniel Silva

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 24.07.2007

Krátce před vypuknutím druhé světové války umírá rukou vražedkyně mladá Angličanka. Mrtvola je k nepoznání zohavena - a právě tato skutečnost umožní německé špionce nerušený pobyt na britském území po celou dobu války. Mimořádně schopná Kateřina Blakeová se zhostí role vdovy po válečném hrdinovi a pracuje jako dobrovolná sestra v londýnské nemocnici, ale ve skutečnosti je dokonale utajeným spícím agentem, kterého probudí k životu až přímý Hitlerův rozkaz: získat spojenecké plány pro den D, vylodění ve Francii, a zajisti tak Německu definitivní vítězství.
Jejím protihráčem se stává poněkud roztržitý a nepraktický, avšak pronikavě inteligentní profesor historie a Chruchillův důvěrník Alfred Vicary, který se na popud ministerského předsedy zapojí do činnosti MI5 a vede síť dvojích agentů, jejichž prostřednictvím zásobuje nepřítele falešnými informacemi. Nyní však stojí před nejobtížnějším úkolem své kariéry: odhalit a zlikvidovat neznámého zrádce, i kdyby ho to mělo stát život.
Na pozadí skutečných historických událostí rozehrává autor nervy drásající příběh plný nečekaných zvratů a odhalení. Román Spící agent v sobě spojuje nejlepší tradice špionážního románu a politického thrilleru a Daniel Silva se tímto dílem okamžitě zařadil po bok takových klasiků žánru, jako jsou Robert Ludlum či Frederick Forsyth.
Kde koupit knihu Spící agent?

Originální název: The Unlikely Spy

zapln-lightdalší knihy autora Daniel Silva
zapln-lightantikvariát
mailbox Ancicka  shání  [31.10.2009]
Sháním tuto knihu

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Spící agent
Dalimoni (95%)
přidáno přidáno: 23.07.2011 - 22:35
Velmi kvalitně napsaný špionážní trhiller z doby druhé světové války, příběh napínavý, postavy skvěle popsány, dramatičnost nechyběla, čtivost také ne, takže kdo má rád špionážní thrillery, tak vřele doporučuji.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek