knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
42
hodnoceno 4

Obálka knihy Válka světů

Herbert George Wells

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 22.07.2007

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů všech dob, vypráví dramatický příběh střetu dvou civilizací – pozemské a marťanské, která na nic netušící obyvatelstvo Země zničehonic zaútočí…
Kde koupit knihu Válka světů?


zapln-lightdalší knihy autora Herbert George Wells
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Válka světů
kiddo (80%)
přidáno přidáno: 22.03.2009 - 22:56
Je to šokantní, ale Spielbergova verze je nakonec, ač to zní divně, docela věrná...
Dejvid (80%)
přidáno přidáno: 12.02.2011 - 20:33
Wells měl opravdu hodně velkou fantazii. Co všechno dokázal v roce 1898 vymyslet...
přidáno přidáno: 24.03.2013 - 18:16
Válku Světů jsem sehnal v proslulé edici KOD. Vlastnímu románu tak ještě předcházelo jedenáct povídek. Z povídek mě nejvíce nadchla ihned ta první, tedy „Muž, jenž dokázal činit zázraky“. Na ostatních lze krásně poznat, jak byl Wells na konci devatenáctého století fascinován novými archeologickými objevy a vědeckými vynálezy. Zkrátka to, čeho se Karel Čapek obával, to Wells obdivoval. Dobré jsou ale všechny povídky. V souboru jde jakoby o předkapelu, která diváka (čtenáře) naladí na hlavní chod.
Co se týče samotného románu, tak ten mi svým způsobem připomínal film „Noc obživlých mrtvol“. Především v tom, že po krátkém uvedení do děje následuje akce, která končí až úplně na konci. V knize nejde tak o scifi, jak o obrovské dobrodružství jedince, který se po invazi Marťanů snaží přežít. Vyprávění je jako většina povídek téměř reportáží. Vypravěč se snaží objektivně, avšak často hodně sugestivně, popsat, co se po útoku mimozemské civilizace událo dřív, než se na to zapomene. Díky zvolenému žánru má člověk pocit, že k invazi před sto lety snad opravdu došlo.
Hlavní hrdina je navíc filosof a tak se nepokouší o nijak hrdinské skutky. Situacím se snaží porozumět a jeho konání je logické a tím pádem věrné. Díky jeho putování si člověk navíc udělá pořádek v londýnských čtvrtích a předměstích.
Kniha není nic převratného a jde na ní poznat, že je více než sto let stará, ovšem tím víc je neuvěřitelné, že je stále čtivá a tak nějak pořád aktuální. Válka Světů rozhodně stojí za to!
rudelino (88%)
přidáno přidáno: 06.12.2014 - 17:57
lepší než film

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek