knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
5
hodnoceno 4

Obálka knihy Milostí prezidenta

Zdena Frýbová

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 16.07.2007

Nový román Zdeny Frýbové líčí vzrušující život talentovaného architekta Roberta Rokla, výstředního enfant terrible doby svazáckých košil i mravního marasmu současného. S Robertem, jehož nespoutatelná povaha na sebe nabaluje průšvihy a komické situace, žije čtenář od padesátých let. Posléze je Robertovým jediným východiskem emigrace, a ač je v Kanadě mimořádně úspěšný, po listopadu 1989 se vrací do vlasti, kde narůstá jeho hněv nad nově nastolenými poměry: plané tlachání o vítězství lásky a pravdy nad zlem, tolerované pedofilní zločiny kléru na dětech, nevymahatelnost práva... To vše přivádí Roberta k rozhodnutí vzít spravedlnost do vlastních rukou. Napětí, šokující rozuzlení a zejména humor, sarkasmus a ironie, které celým románem prolínají a desetitisíce čtenáři si je u autorky oblíbily, je nezklamou ani nyní. Kniha jistě vyvolá i polemiky a vášně, jak se děje vždy, když někdo najde odvahu mluvit o odvrácené straně svatého obrázku.
Kde koupit knihu Milostí prezidenta?


zapln-lightdalší knihy autora Zdena Frýbová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Milostí prezidenta
pajonek (100%)
přidáno přidáno: 16.07.2007 - 15:40
další knihy: Polda, Polda a jeho soudce.Dvě dámy v tísni, Noc jako stvořená pro nevěru,......................................
dashka (50%)
přidáno přidáno: 27.09.2007 - 13:29
milosti prezidenta ma sklamali. autorka sa beznadejne opakuje. o jej nazoroch na katolicku cirkev a havlove amnestie uz davno vsetci vieme, postavy z knihy su ako podla sablon. a navyse akoby v tej knihe chybali nejake kapitoly (zeby ju vydavatel tak hnal?:), naopak niektore sceny roztahala tak ze som radsej preskocila 10 stran aby som sa konecne pohla dalej. inak rozbeh knihy vyzeral slubne, len to pokracovanie uz bolo utrpenie. je to skoda - inak je to moja oblubena autorka a knihy od nej az na vynimky doslova hlcem a som ich schopna citat opakovane .
přidáno přidáno: 14.07.2008 - 11:04
Mně připadala hlavní hrdinka (která zřejmě měla nastínit ideál ženy) dosti nesnesitelná, stejně jako její rodiče, kteří se dost nechutně montovali do jejího manželství. Pro blbé čtenáře kniha obsahuje řadu vysvětlivek, protože holt všichni nemohou být na takové intelektuální výši, jako autorka. No a naprosto souhlasím s dashkou - kniha autorky, která dokáže skvěle psát, je bohužel jako podle šablony.
ppavlina (30%)
přidáno přidáno: 10.02.2013 - 17:13
Bohužel dost katastrofa. Přesně jak psáno výše - podle šablony. Zajímavých pasáží bohužel jak šafránu, autorka se dost opakuje i co se týče charakterů hlavních hrdinů - úžasní, vzdělaní a hlavně vtipní (ale čeho je moc, toho je příliš). A kdo s nimi nesouhlasí, je vykreslen jako absolutní debil. Osobně mi přišli nesnesitelní ti "neomylní".

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek