knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Obálka knihy Kněžka z Avalonu

Diana L. Paxson, Marion Zimmer Bradley

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 30.01.2009

Čtvrtý díl avalonské ságy čtenáře opět přivádí do neobyčejného a tajemného světa mýtů a kouzel, do světa příběhů žen, jejichž životy jsou nerozlučně spjaty s událostmi z časů římské Británie.
Když velekněžka Rian umírá při porodu, dává život svému pátému dítěti – děvčátku, které dostane jméno Eilan. Narození je provázeno Merlinovým proroctvím, podle něhož má dívka kráčet branou mezi dvěma světy, cestou, po které se dosud žádná avalonská kněžka nevydala. Nejprve je Eilan vychovávána svým otcem, králem Coelem, podle římských způsobů – a té době se jí začne říkat Helena. Jako desetiletá se však do Avalonu vrací, aby se z ní stala kněžka a aby se naučila starým druidským zvykům. Musí překonávat nepřátelství své tety Ganedy, která je v té době na Svatém ostrově velekněžkou.
Z Heleny se stane zkušená léčitelka a nadaná kněžka; za magické měsíční noci, kdy je zasvěcena, poprvé spatří tvář Římana Constantia, jehož si rázem zamiluje. Pochopí, že on se stane otcem jejího dítěte, které osvobodí Británii od římské nadvlády. Když se pak s Constantiem skutečně setká, podlehne jeho kouzlu. Za svůj „poklesek“ jsou však oba z Avalonu vyhnáni.
Constantius se vrací do Říma, aby pokračoval ve své cestě za politickými cíli. Helena – v době stále sílícího křesťanství – oddaně přijímá roli matky prorokovaného dítěte. Zdá se, že Merlinovo proroctví se skutečně naplňuje…
Kde koupit knihu Kněžka z Avalonu?

Originální název: Priestess of Avalon

zapln-lightdalší knihy autorů Diana L. Paxson, Marion Zimmer Bradley
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Kněžka z Avalonu

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek