knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
20
hodnoceno 4

Obálka knihy Satanská bible

Anton Szandor La Vey

kategorie náboženství, duchovno
přidáno přidáno: 08.07.2007

Autor, věhlasný americký satanista a myslitel, objasňuje filozofii satanismu s pronikavostí, které se nedopracoval nikdo z jeho předchůdců. Vysvětluje, proč satanismus nehlásá falešný altruismus, ani nepřikazuje, aby člověk miloval bližního svého - když miluje především sebe. Satanismus je výrazně egocentrická filozofie založená na přesvědčení, že lidské bytosti jsou v podstatě sobecká a mnohdy i násilnická stvoření, která dbají především na vlastní prospěch. Satanismus pochopil, a nestydí se veřejně hlásat to, co se kolem nás dnes a denně děje, ale co my si nepřejeme vidět a raději setrváváme v iluzích: Nevítězí ten, kdo má pravdu, nýbrž ten, čí je moc. Moderní satanistická církev vznikla poslední dubnové - Valpuržině - noci roku 1966. Hlavním účelem bylo shromáždit skupinu podobně smýšlejících sympatizantů, nikoli obnovit dávné rituály "černé mše" odvozené od křesťanských bohoslužeb.
Kde koupit knihu Satanská bible?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Satanská bible
přidáno přidáno: 02.08.2008 - 21:17
všeobecně až příliš přeceňovaná kniha, kterou za svůj vzor berou třináctileté děti, které věří, že budou o to drsnější a hrůzu-nahánějící :)
kiddo (50%)
přidáno přidáno: 29.09.2008 - 19:59
Několik životních a společenských pravd obalených marasmem pseudoduchovních blábolů. Aspoň že to spolu s jinými umožnilo vznik Antichrista :-)
Marduk (70%)
přidáno přidáno: 02.11.2010 - 11:40
Když mi bylo 14, tak jsem tuhle knížku četl každej den. Prostě black metal, satanismus, černý hadry...:) dneska už jsem z toho vyrost, ale rozhodně netvrdím, že jsou to úplný bláboly. Satanizmus je hlavně pro rozumný lidi, který některých jeho zásad nezneužijí k vraždění a podobným píčovinám...
Ikarus616 (70%)
přidáno přidáno: 22.06.2011 - 14:48
Rozhodně ne-nezajímavá knížka, prvních 100 stránek se čte luxusně a myslím si, že je tam dost věcí pravdivých, ikdyž si později možná lehce protiřečí. Každopádně tato knížka patří k povinné výbavě každého blackmetalisty :))

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek