knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 1

Obálka knihy Léto v řecké taverně

Tom Stone

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 02.07.2007

Léto v řecké taverně je příběh o lásce, ale i skvělý, humorný a občas hořkosladký popis dobrodružství Američana, který si chtěl naivně splnit svůj sen v cizině.

Tom Stone odjel na léto do Řecka, aby tam napsal román – a zůstal tam dvaadvacet let. Na malém ostrůvku Pátmos, kde měl svatý Jan apokalyptické vidění popsané v Knize zjevení, se zamiloval do krásné francouzské malířky Danielly. Svůj román dopsal, prodal a rozhodl se zůstat na ostrově trochu déle.
Po sedmi idylických letech, které na Pátmu prožili, se narodilo jejich druhé dítě a oni odjeli na Krétu, kde Stone učil státní zaměstnance angličtinu a Daniella malovala ikony pro turisty. Ale Stone nechal své srdce na Pátmu. Když mu zavolal starý přítel Theológos a nabídl, aby si na léto pronajal jeho tavernu Krásná Helena, Stone po této příležitosti skočil – ke zděšení své manželky, která ho varovala, že by neměl zapomínat na staré rčení o Řecích přinášejících dary.
Po návratu na Pátmos Stone velmi rychle pochopil, že se jeho postavení změnilo. Z přítele a příznivce se náhle stal konkurentem. Dostal dost tvrdou lekci o schopnostech Řeků smlouvat i o tom, jak nezvratitelné je působení kletby ďáblova oka. Už neměl čas po ránu v klidu usrkávat řeckou kávu nebo si v kruhu přátel vychutnávat oběd provoněný oreganem. Taverna zavírala ve tři hodiny ráno a znovu otvírala o čtyři hodiny později v sedm; práce se občas měnila v urputný boj o to, aby člověk dokázal zůstat vzhůru. Jediným povzbuzením pro něj v tu chvíli byly obrovské zisky, které se podle Theológova příslibu měly realizovat v srpnu, a radost z toho, že je zpátky na Pátmu: krása ostrova, staří přátelé i adrenalin úspěchu, když se rozšířily zprávy o Stoneově kuchařském umění a na ostrov začaly jachty přivážet hosty z Mykonu na večeři. Potom ale přišel srpen a zjištění, že ho Theológos okradl o tisíce dolarů. Sen se zhroutil a Stone se uchýlil ke svým blízkým, manželce a dětem, kteří celou dobu trpělivě čekali, aby mu mohli nabídnout svou podporu i lásku.
Kde koupit knihu Léto v řecké taverně?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Léto v řecké taverně
Stela (90%)
přidáno přidáno: 27.07.2008 - 11:09
Čtivá kniha, která čtenářům umožní poznat náturu Řeků... nenechte se odradit víc než negativní recenzí Rity Kindlerové na webu iliteratura.cz. Ano, překlad není dokonalý, na druhou stranu... málokdo z nás je tak zaujatý neogrecista, aby mu vadilo, že překladatelka místo správného Komnénos napsala Comnénus apod.
Recenzi Mgr.Kindlerové doporučuji vyhledat až po přečtení knihy... nebo raději vůbec :))

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Léto v řecké taverně | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek