knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
5
hodnoceno 1

Obálka knihy Lenosti, buď pozdravena!

Corinne Maierová

kategorie ostatní
přidáno přidáno: 29.06.2007

Elegantní a trefné pojednání o absurditě světa firem, zábavná a inteligentní kritika psaných i nepsaných pravidel, kterými se firma – a koneckonců dnešní svět vůbec – řídí a kterým důvěřuje stále méně lidí. Vyzývá k nenápadné revoltě ve světě, pro který nemá smysl se obětovat a který nám beztak neskýtá žádné jistoty. Ale pracovat a vydělávat peníze přece musíme všichni... co tedy dělat? Pokud možno co nejméně, jak si troufá hlásat rebelka Corinne Maierová.
Nemá smysl na systém útočit a pouštět se s ním do otevřeného boje, to jej jedině posílí – ale což takhle jít na to od lesa a nahlodávat jej zevnitř? A tak nezoufejte, všichni novodobí otroci pracovních úvazků! Autorka vás zasvětí do umění lenosti a poradí vám, jak v práci přežít a činit se přitom co možná nejméně. Zaujměte postoj takzvané „aktivní neangažovanosti“. Ale je pak tedy Lenosti... buď pozdravena! jen humornou nadsázkou a pouhým manifestem na podporu nicnedělání? Zdaleka ne.
Otevřeně, svobodně a bez příkras mluví o tom, co až dosud bylo tabu: o přetvářce a hlouposti firemní kultury, o mystifikujícím firemním jazyku, v němž slova docela ztrácejí význam. Odvážně vyslovuje otázky, které si musejí všichni, kdo jednou do světa firmy vstoupí, nutně klást: má práce ve velkých firmách a korporacích vůbec nějaký smysl? Kdo v ně ještě dnes může věřit? Corinne Maierové se podařilo udeřit hřebíček na hlavičku a strefit se do trendu všudypřítomné nespokojenosti. Vždyť se také její chytře ironizující dílko, které až s mrazivou přesností vystihuje umělé firemní prostředí, stalo kultovní knihou všech nespokojených zaměstnanců po celém světě! Nechte se tedy i vy inspirovat a otevřete se novému anti-podnikovému duchu. A tak tedy – vítej, lenosti!
Kde koupit knihu Lenosti, buď pozdravena!?


zapln-lightdalší knihy autora Corinne Maierová
zapln-lightantikvariát
mailbox totem  nabízí za 100 Kč [04.01.2010]
mailbox cuketka  nabízí za 100 Kč [29.06.2007]
skoro jako nová, nedočetl jsem, 2004 Rybka Publishers

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Lenosti, buď pozdravena!
banter (80%)
přidáno přidáno: 18.03.2010 - 12:55
Lehčí čtení do vlaku, ale pokud se nad tématem hlouběji zamyslíte, tak vám zase tak lehce nebude. Ztotožňuji se s autorčinou kritikou korporací.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Lenosti, buď pozdravena! | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek