knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
36
hodnoceno 1

Obálka knihy Chladnokrevně

Truman Capote

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 29.06.2007

Dnes již klasická kniha Chladnokrevně vypráví reportážním stylem o bestiálním zločinu, který v roce 1959 otřásl Spojenými státy a k němuž došlo v zapadlé vesnici v Kansasu: dvojice mužů, kteří se každý z jiných důvodů dostali na šikmou plochu, tehdy povraždila čtyři členy farmářské rodiny. Autor se zabývá analýzou jejich motivů, sleduje průběh vraždy i následné detektivní pátrání a tento děsivý příběh přivádí až na samý závěr, když rekonstruuje potrestání zločinců smrtí.
Capotův "román ze skutečnosti" vyšel poprvé v roce 1965 - a v té době rozpoutal v americké literatuře revoluci. Prolínáním dokumentaristického přístupu, podpořeného trpělivým sběrem autentického materiálu, s prozaickou dovedností a estetickým zřetelem totiž autor vytvořil dílo, které se stalo nejenom zneklidňujícím obrazem jednoho zločinu, ale především symbolickým poselstvím o odvrácené straně společnosti. Pro tvorbu usilující o věrné zachycení problémů a paradoxů moderního světa tak Capotova kniha otevřela zcela nové možnosti a stala se inspirací řady dalších literárních děl.
Kde koupit knihu Chladnokrevně?


zapln-lightdalší knihy autora Truman Capote
zapln-lightantikvariát
mailbox Trinnitri  nabízí za 40 Kč [15.02.2010]
mailbox mrs.hannibal  shání  [31.05.2009]
Sháním jen určitá vydání, některá už mám...

Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Chladnokrevně
exitus (95%)
přidáno přidáno: 12.11.2009 - 16:27
Skvělá, zajímavá a dobře napsaná knížka...Rozhodně stojí za to si ji přečíst. Z vrahů a jejich chladnokrevnosti se mi dělalo zle...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek