knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
5
hodnoceno 1

Obálka knihy Severní blata

Arnaldur Indridason

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.01.2009

Na počátku to vypadalo jako úplně obyčejná vražda. Ve svém bytě na předměstí Reykjavíku byl nalezen mrtvý starý muž a nikdo se nenamáhal zakrývat stopy či předstírat, že zemřel vlastní rukou. Případem je pověřen komisař Erlendur Sveinson z reykjavícké kriminálky. Mrtvý žil sám a neměl nikoho blízkého, sousedé nevědí nic. Jediným vodítkem tedy zůstává podivný vzkaz - Já jsem ON - nalezený u těla a malá amatérská fotografie dětského hrobu ve věcech nebožtíka. Důležitou informaci o osobnosti oběti poskytne vyšetřovatelům i její počítač, v němž najdou nepřebernou zásobu pornofilmů. Složité pátrání po totožnosti dívenky, která zemřela před třiceti lety, zavede vyšetřovatele na stopu dávných zločinů a odkryje nitky k dalším možným aktérům dramatu, jež začalo před desítkami let a zřejmě právě kulminuje. Vskutku, vražda objevená na prvních stránkách románu není jediná, a než se kriminalisté doberou pravdy, musí osvědčit hodně trpělivosti a invence. Erlendur, jehož osobní život není právě jednoduchý, oplývá obojím a také ví, že role obětí a viníků nemusí být vymezeny jednoznačně.
Kde koupit knihu Severní blata?

Originální název: Mýrin

zapln-lightdalší knihy autora Arnaldur Indridason
Codex Regius (85%), Dech smrti (88%), Hlas (83%), Hrob v ledovci (86%), Chlad (91%), Jezero (75%), Mrazivá noc, Noc nad Reykjavíkem (88%), Oběť (77%), Propasti (60%), Růže smrti (70%), Seance smrti (80%), Smrtící intriky (81%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Severní blata
přidáno přidáno: 22.01.2017 - 18:12
Dobře se četla byla to první kniha co jsem od něj četl , postupně jsem pročetl během několika let ostatní jeho knihy je to můj oblíbený autor .

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2019 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek