knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
26
hodnoceno 6

Obálka knihy Neopouštěj mě

Kazuo Ishiguro

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 24.06.2007

Autor u i u nás známých románů Soumrak dne, Malíř pomíjejícího světa a Když jsme byli sirotci přichází s další zajímavou knihou s prvky science-fiction. Zdánlivě jednoduchý příběh Neopouštěj mě, vyprávěný ústy dnes třicetileté bývalé studentky internátní školy na malebném anglickém venkově, zpočátku působí jako vzpomínky na téměř idylické dětství a dospívání, nebýt drobných narážek a nejasností, které krůček po krůčku směřují k šokujícímu odhalení. Románem se jako červená nit táhne otázka, co to znamená být člověkem, a nutí čtenáře k zamyšlení nad věcmi, které jsme zvyklí brát jako samozřejmost: kdo jsme, odkud přicházíme, kam jdeme?
Kniha Never Let Me Go získala Premio de Novela Europea (Cenu za evropský román) Casino de Santiago 2006. Dále byla zařazena do užší nominace na ceny Booker Prize, Arthur C. Clarke Award a James Tait Black Memorial Prize.
Kde koupit knihu Neopouštěj mě?

Štítky: beletrie

zapln-lightdalší knihy autora Kazuo Ishiguro
zapln-lightantikvariát
mailbox vika  shání  [18.08.2013]
nabídněte

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Neopouštěj mě
aeva (100%)
přidáno přidáno: 24.06.2007 - 15:28
Chvíli trvá, než si začnete klást otázky a jde vám mráz po zádech. Ale to pak nepřestane až do konce knihy.
Milicent (100%)
přidáno přidáno: 14.12.2007 - 11:02
...po dlouhé době knížka, která mě tak uhranula. Mráz po zádech můžu potvrdit.
crow (100%)
přidáno přidáno: 03.01.2010 - 17:06
Velice poutavá četba, nicméně nesmírně smutná. Hlavně kvůli poselství, které nese...
yersinia (90%)
přidáno přidáno: 11.01.2010 - 19:47
Malý marketingový podvod- čierny, tajomný obal s otázkami- "kdo jsme, odkud přicházíme a kam kráčíme" (alebo tak nejak) dáva predzvesť nejakej hlbokej životnej filosofii šmrncnutej japonskou mentalitou..čo sa nakoniec nekonalo a čitateľovi je podhodený scifi príbeh obdobný filmu Island so sladkou Scarlet Johanson, kde už po druhej stránke viete, o čo ide...a predsa, na záver sa nejaká tá slza skutálela..
Oskar (80%)
přidáno přidáno: 16.03.2010 - 07:57
Yersinia promluvila mými ústy. A ještě dodávám: Četlo se to hezky, ale trošku jsem zklamaný. Prý to není z budoucnosti! Tak si myslím, že snad by se tenhle příběh mohl stát, kdyby Hitler (a spol.) vyhrál válku. Jinak těžko.
fauxthum (100%)
přidáno přidáno: 23.11.2010 - 06:51
Příběh samozřejmě není z budoucnosti - jedná se o tzv. alternativní historii (viz třeba klasický Dickův román Muž z vysokého zámku, ve kterém Hitler skutečně vyhrál válku, nebo nedávno vydaný Chabonův Židovský policejní klub). A nutno dodat, že se jedná o výbornou AH - jak formálně tak obsahem - ve které je sice velmi rychle jasné o co jde, ale těžiště románu rozhodně neleží v překvapivé pointě. Zavádějící tajemný obal s otázkami "kdo jsme, odkud přicházíme a kam kráčíme" v kombinaci s názvem "Neopouštěj mě" je klamavá reklama - o žádnou slaboduchou meditativní slátaninu na způsob P. Coelha se naštěstí nejedná, takže se toho nebojte.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek