knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
11
hodnoceno 5

Obálka knihy Fixní idea

Leonid Andrejev

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 15.06.2007

Dne 11.prosince 1900 spáchal MUDr. Anton Ignaťjevič Keržencev vraždu. Souhrn všech faktů o zločinu i některé okolnosti, jež předcházely, nasvědčovaly tomu, že Keržencev jednal ve střídavém pominutí mysli a že je duševně chorý. Byl proto převezen do Jelizavetina ústavu pro choromyslné a přísně, do všech podrobností vyšetřen několika zkušenými psychiatry, mezi nimi i nedávno zesnulým profesorem Džembickým. Zde jsou písemné výpovědi o spáchaném zločinu, jež předložil asi po měsíčním pozorování sám doktor Keržencev a jež se staly spolu s ostatními materiály z výslechů podkladem pro soudní expertizu.
Kde koupit knihu Fixní idea?


zapln-lightdalší knihy autora Leonid Andrejev
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Fixní idea
banter (100%)
přidáno přidáno: 15.06.2007 - 21:13
Hlavní postavou je doktor všeobecné medicíny Anton Ignaťjevič Keržencev. Zabije svého přítele - manžela ženy, kterou kdysi neúspěšně požádal o ruku. Nikoliv ze žárlivosti k Alexeji Konstantinoviči. Chce se pomstít Taťáně Nikolajevně. Celý příběh je psát formou deníku, který si Keržencev vede během psychiatrického vyšetřování. Brutální čin spáchal v předstíraném záchvatu. Bylo však šílenství předstírané?

Během četby zjišťujete, že Anton Ignaťjevič se na vraždu dlouho připravoval. Studoval knihy o duševních chorobách, aby byl předstíraný záchvat co nejvěrohodnější. Zdá se, že si naplánoval dokonalý zločin. Ale sám Keržencev si postupně klade otázku, zda netrpí chorobou zvanou monomanie, při které je člověk zaujat jedinou myšlenkou (fixní idea) a svůj život podřizuje jen jí.

Je člověk, který spáchá naplánovanou vraždu chladnokrevný nebo duševně nepříčetný? Já jsem názor během četby měnil, ale výsledek je, že v tom vůbec nemám jasno.
přidáno přidáno: 16.06.2007 - 17:52
zní to hodně zajímavě! ;)
banter (100%)
přidáno přidáno: 01.07.2007 - 21:53
Ještě takový dodatek, kniha je kraťoučká cca na hodinu čtení
vjerka (100%)
přidáno přidáno: 19.03.2008 - 13:40
Hooooooodně dobrá povídka:)navíc sem si tuto kniho pořídila za pohopohých 19 Kc:)Což celkový dojem z knihy ještě umocnilo:)
vjerka (100%)
přidáno přidáno: 24.03.2008 - 19:40
pouhopouhých:))))))

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek