knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
7
hodnoceno 3

Obálka knihy Belzec, Sobibor, Treblinka

Jicchak Arad

kategorie historie
přidáno přidáno: 04.05.2007

Autentický a vyčerpávající popis nejméně známých vyhlazovacích táborů nacistické éry. V letech 1942-1943 bylo pod krycím názvem akce Reinhard zplynováno přes jeden a půl milionu Židů ve vyhlazovacích táborech Belzec, Sobibor a Treblinka na území nacisty okupovaného Polska. Tuto operaci přežilo méně než 200 Židů. Jicchak Arad zaznamenává s využitím dosud přehlížených pramenů, například německých a polských úředních dokumentů a svědeckých výpovědí při procesech s nacistickými válečnými zločinci, úplný příběh těchto tří táborů smrti od výstavby v roce 1941 až do srovnání se zemí roku 1943. Popisuje jejich vzhled a uspořádání, průběh vyhlazování i činy esesmanů a ukrajinských strážných, kteří zajišťovali jejich provoz. Co je však nejdůležitější, Arad vypráví příběh obyvatel táborů smrti třebaže většina z nich žila pouze několik hodin po příjezdu , jejich hnutí odporu, vzpour a útěků, popisuje i podrobnosti každodenního přežívání těch, kdo byli ušetřeni okamžité smrti v plynových komorách. Aradovo dílo zachraňuje zkušenost obětí akce Reinhard před zapomněním a výmluvně svědčí o jejich tragédii.
Kde koupit knihu Belzec, Sobibor, Treblinka?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Belzec, Sobibor, Treblinka
bai.Cerna (100%)
přidáno přidáno: 10.06.2008 - 18:48
Každý večer, když jsem vzala knihu do ruky, cítila jsem, že jsem tam, v těch hrůzách, i když vím, že kdo nezažil, nemůže zcela pochopit.
mathiola (100%)
přidáno přidáno: 14.03.2010 - 10:35
Kniha se da napsat mnoha zpusoby: muze sokovat cloveka tim, jakym stylem ji spisovatel napsal, nebo muze sokovat cirymi fakty - jako treba tahle. Je skutecne vyborna, ale dost lidi by na ni nejspis nemelo zaludek. Jedna z mala knih, ktery musim prubezne odkladat, jinak bych se nejspis zblaznila. Velice doporucuju, obzvlast pokud nechcete vecer usnout.
přidáno přidáno: 25.06.2013 - 19:53
Neskutečné, jakým způsobem autor popisuje přípravy a průběh povstání v Treblince a Sobiboru. Mráz mě šel po zádech při čtení každé stránky...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Belzec, Sobibor, Treblinka | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek