knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
7
hodnoceno 2

Obálka knihy Kočovná nevěstka

Iny Lorentzová

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 30.04.2007

Kostnice roku 1410
Když magistr práv Ruppertus Splendidus, nemanželský syn hraběte von Keilburg, požádá o ruku krásnou sedmnáctiletou Marii Schärerovou, dceru bohatého kupce, nemůže šťastný otec uvěřit svému štěstí. Netuší však, že vychytralému hraběti jde jenom o majetek jeho budoucí ženy a neštítí se žádného zločinu.
V předvečer svatby dochází pro Marii i jejího otce k nečekanému tragickému zvratu, stanou se obětmi podlých intrik, které zneuctěnou dívku doženou před biskupský soud a ten rozhodne, aby byla veřejně zmrskána a potupně vyhnána z města.
Marii zbývají dvě možnosti: sebevražda, nebo život potulné děvky. Díky zkušené kočovné nevěstce Hiltrud, která se polomrtvé dívky ujme, se rozhodne žít, a protože nemá jinou možnost, začne se i ona živit "nejstarším řemeslem světa". V jejím nitru ale plane nenávist a jejím jediným cílem je se všem, kteří ji uvrhli do téhle bídy, jednou pomstít. Společně s dalšími kočovnými děvkami putuje krajem a čeká na svoji šanci.
Kde koupit knihu Kočovná nevěstka?


zapln-lightdalší knihy autora Iny Lorentzová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Kočovná nevěstka
přidáno přidáno: 04.03.2008 - 08:07
Hned v úvodu musím předeslat, že Kočovná nevěstka byla má první kniha od této autorky. A také to, že knihy jsou mou velkou vášní a čtu opravdu velmi ráda.Přiznávám, že po této knize jsem v obchodě sáhla spontánně, zaujal mě název i ilustrace na obálce.A měla jsem chuť na nějakou 'lehčí' četbu (právě jsem skončila Annu Kareninovou a tak si 'trošku odlehčení zasloužím' - řekla jsem si a dala do košíčku Nevěstku).
V úvodu jsem ale knihu málem odložila.Přemíra erotických scén vykreslovaných dle mého názoru zbytečně podrobně a docela nemístně, mě téměř odradila. Nejsem puritánka, ale erotickou literaturu hledám jinde, ne v historickém románu:)Nicméně - vydržela jsem.A nelituji - naopak, už se těším na další dva díly z trilogie. Román se krásně 'rozjel' a příběh nešťastné Marie mě doslova pohltil. Knihu jsem přečetla za týden a znovu opakuji, že se s chutí znovu spolu s hlavní hrdinkou ponořím do 15. století a na pár chvil zapomenu,v jaké době žiju...Jistě, každý z vás určitě četl kvalitnější díla, ale vždyť u knih se také (mimo jiné) tak krásně odpočívá. Příběh dívky, jež trpěla za zločin někoho jiného, mě dokonce inspiroval k plánování návštěvy Bodamského jezera a především pak Kostnice. Ano, té samé, kde byl v roce 1415 uplálen Mistr Jan Hus. Tímto činem dokonce první část trilogie Kočovné nevěstky končí. Tak tedy, kdo má zájem se seznámit s údělem padlých žen v 15. století v okolí Bodamského jezera a Porýní a především pak na příběhu Marie sledovat i historické události té doby - pak přeji příjemné zimní večery s příjemnou knihou!
Pavlína
lastovkova@centrum.cz
Dadula118 (100%)
přidáno přidáno: 03.02.2010 - 08:00
tato trilogie se mně moc líbila.Mám ráda příběhy ze středověku.občas mně mráz přecházel po zádech,jak muži zacházeli se ženami.Ale moc se mně to líbilo

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek