knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
31
hodnoceno 6

Obálka knihy Mravenci

Bernard Werber

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 07.03.2007

Dávejte pozor, kam šlapete! Během několika vteřin, které potřebujete k přečtení tohoto odstavce, se narodí 40 lidí... a 700 milionů mravenců. Malí, pro nás takřka neviditelní, a přesto úchvatní tvoři vytvořili od doby, kdy se před stovkou milionů let na Zemi objevili, zcela dokonalou a všestranně fungující civilizaci. Budují města a federace, bojují o území, společnými silami odrážejí útoky vetřelců a predátorů. Zakládají houbová políčka nebo mšičí farmy a svá hnízda dokážou utkat z listí. Vyznávají kastovní systém a některé druhy si otrokářským způsobem podrobují jiné. Přestože představivost lidí vždy s oblibou hledala paralelní světy po nejrůznějších koutech vesmíru, na fantastickou existenci těch, kteří žijí v poloskrytu pod našima nohama, se zapomínalo. Jsou mravenci anarchisté, roajalisté anebo se jejich organizace blíží totalitnímu zřízení? Jak chápou čas? Co o nich vlastně víme? A vědí oni o nás? Werberův román Mravenci bývá právem označován jako realistická sci-fi: to nejúžasnější je na něm právě to, co je skutečné. Po jeho přečtení už nikdy nebudete vnímat svět tak jako dosud - stejně jako hrdina knihy, nezaměstnaný pařížský zámečník Jonathan Wells, který po svém excentrickém strýci zdědil suterénní byt a tajemné varování: Hlavně nikdy nechoď do sklepa!
Kde koupit knihu Mravenci?


zapln-lightdalší knihy autora Bernard Werber
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Mravenci
taurus (65%)
přidáno přidáno: 07.06.2007 - 15:12
Klasický řemeslně napsaný román... ze začátku je to hrozně tajemné a natahované, klasicky přerušované v napínavých situacích druhou dějovou linií, ke konci už je to tak vymyšlené, že i já, fanoušek sci-fi, musím poznamenat, že sci-fi musí mít především nějakou vnitřní logiku...
anton (100%)
přidáno přidáno: 29.04.2008 - 01:46
Ale to není "sci-fi"!!!
taurus (65%)
přidáno přidáno: 26.05.2008 - 23:35
Tím hůř.
banter (70%)
přidáno přidáno: 08.08.2009 - 09:01
Další kniha, kterou předchází velká pověst. Není špatná, ale čekal jsem víc. Navíc jsem se poměrně brzy začal ztrácet v tom, co je o mravencích pravda a co si autor vymyslel.
UCI (90%)
přidáno přidáno: 20.08.2009 - 07:26
Já osobně klasické sci-fi přímo nesnáším, ale moje sestra, která mě samozřejmě zná velmi dobře, mi řekla, ať si to přečtu, tak jsem ji poslechla, Sestra totiž ví, že miluji literaturu faktu. 99, 9 % faktů o mravencích byly pravdivé, to mě na tom uchvátilo. Pan Werber byl velice dobře informován, a třeba je podtext sci-fi omáčky přidán jen proto, protože, byla-li by to kniha s názvem "Život mravenců", asi by si autor moc penízků nevidělal.
NITRAM (55%)
přidáno přidáno: 02.08.2014 - 15:34
Kniha kterou dočtete a zapomenete že exituje, žádná hlubší myšlenka, nic navíc. Aspoň tak to vidím já.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek