knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
27
hodnoceno 8

Obálka knihy O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu

Werner Holzwarth

kategorie humor, satira, komiks
přidáno přidáno: 05.03.2007

Knížka pro děti od 2 do 100 let nabízí netradiční pohled na to, jak zvířátka „dělají“. Bestseller nakladatelství Peter Hammer Verlag, přeložený do více než 20 jazyků, nadchl i české čtenáře.

Příběh o krtkovi s hovínkem na hlavě s úsměvem a nadsázkou zpracovává téma, které tak neomylně přitahuje všechny děti, zvláště ty předškolního věku. Téma tím přitažlivější, čím víc se jej dospělí snaží tabuizovat.
Kde koupit knihu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu
JAKUBKA (100%)
přidáno přidáno: 05.03.2007 - 01:14
dobrá recese
evinka (50%)
přidáno přidáno: 09.03.2007 - 16:31
tak koukám, že jsem tu asi jedniná, komu se to nelíbilo... ale nezdálo se mi to ani vtipné, ani zajímavé, takže nechápu, proč je to (nebo spíš byl) takový bestseller
Mia (60%)
přidáno přidáno: 03.07.2008 - 11:55
pěkná novopohádka :))
orson (90%)
přidáno přidáno: 18.12.2008 - 14:57
Praktická knížka pro děti :)
Avathar (10%)
přidáno přidáno: 12.07.2009 - 12:38
Možno mi niečo ušlo, ale ja skutočne nepovažujem rozprávku pre deti založenú na hovnách, nijako extra zaujímavú, tobôž nie zábavnú. Snáď mi všetci priaznivci tohto bestselleru (???) odpustia.
yersinia (75%)
přidáno přidáno: 11.01.2010 - 19:27
Ano, kontroverzné a vidieť to aj na hodnotení. V dnešnej dobe, keď si deti myslia, že mrkev rastie na stromoch je to zaujímavý sposob výuky o prírode- nie zrovna tradičného aspektu prírody...predsalen však poučného.
Pavel (75%)
přidáno přidáno: 18.02.2010 - 21:53
Vydat tuhle věc asi chtělo odvahu.:o) Velmi nápadité pohyblivé obrázky - to si nějaké body navíc zaslouží.
belldandy (85%)
přidáno přidáno: 07.04.2011 - 19:52
Kniha (a také animovaný příběh podle ní ) je výborná a hlavně zábavná. I když se nám to třeba nelíbí malým dětem příjdou věci kolem kakání většinou velice legrační. Kniha není zrovna výchovná. A díky bohu za to !!! Výchovné knihy bývají hodně nudnééé. Zatímco tahle je "boží". A bonus je, že konečně zjistíte, jak vypadá hovínko, kterého zvířete. To je přírodovědná znalost, která bývá neprávem opomíjená.

Poslední dobou se mi zdá, že kolem vylučování panuje v naší společnosti zbytečné tabu - větší než třeba kolem sexu nebo násílí. Hovínka smrdí, ale nejsou až tak nebezpečná, jak si myslíme.

Setkala jsem se i s tím, že někomu vadí v příběhu motiv posral jsi mne, já poseru tebe :). Ale pokud já vím - s vlkem se v pohádce o Červené Karkulce taky nikdo nepáral - zabil jsi, budeš zabit.

To mi připomíná mou kamarádku, která v reakci na jakousi pohádku, vysvětlovala svým dětem, že ani chudoba nedává nikomu právo bohatého ošulit o jeho majetek. Ony ty lidové pohádky taky nebyli vždy morálním vzorem. A víte co, on chtěl už Platón z podobných důvodů cenzurovat Homéra, ale já myslím, že to není dobrý nápad.

No zkrátka pokud chcete pro děti něco morálního, tak si tohle nepořizujte, ale pokud chcete něco u čeho se s nimi pobavíte, tak je to to pravé. Já myslím, že tahle kniha má našlápnuto na to být dětskou klasikou.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek