knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
64
hodnoceno 9

Obálka knihy Gejša

Arthur Golden

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 04.03.2007

Příběh malé Čijo, která se má stát slavnou gejšou Sajuri, začíná v chudé japonské rybářské vesnici, kde Čijo do smrti své matky vyrůstala, a to ve velké chudobě. Když ji jako devítiletou prodají do Gionu, kjótské čtvrti gejš, dívenka rázem přijde o rodiče i starší sestru. Díky svému půvabu a nezvyklým šedomodrým očím se nestane obyčejnou prostitutkou, ale nastupuje nelehkou cestu k postavení profesionální gejši. Pro osamělé děvčátku z venkova je předválečné Kjóto s nádhernými čajovnami a divadly, úzkými postranními uličkami, zdobnými chrámy a příbytky umělců světem plným nástrah a nebezpečí. Zatímco se učí umění gejš - tanci a zpěvu, nošení kimona, složité úpravě líčení a účesu či svůdnému nalévání saké -, podstupuje zároveň nelítostný souboj se žárlivou starší gejšou Hacumomo, která ji zuřivě nenávidí. Čijo zvolna proniká do urputného soupeření o přízeň mužů a peníze, které z ní plynou - a tento boj se nezastaví před žádnou podlostí či intrikami. Když však Čijo překoná všechny překážky a stane se z ní gejša Sajuri, zradí ji vlastní srdce. Navzdory tomu, že v životě gejši není místo pro opravdový milostný cit, je Sajuri rozhodnutá vzdát se všeho, aby získala jediného muže, po němž kdy v životě zatoužila....
Kde koupit knihu Gejša?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Originální název: Memories of Geisha

zapln-lightdalší knihy autora Arthur Golden
Gigolo (53%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Gejša
rubca (90%)
přidáno přidáno: 28.06.2007 - 14:29
Kniha detailně popisuje život gejši počátkem 20. století, člověk tak pozná tehdejší život v Japonsku a zejména pochopí japonské myšlení. Rozhodně doporučuji. Film mě až tolik nenadchl, jsou v něm sice krásné kostýmy a scenérie, ale japonské myšlení z něj moc nepoznáme, spíše je film přizpůsobem "západnímu divákovi".
katuska (99%)
přidáno přidáno: 27.07.2007 - 23:10
Pro Evropana výborná kniha, přečetla ji celá rodina i široké okolí a všichni nadšeni. Já se vůbec nemohla odtrhnout:-) Film slabota.
thrixie (100%)
přidáno přidáno: 10.07.2008 - 20:41
Kniha je opravdu úžasná, přečetla jsem ji jedním dechem. Film je proti tomu slabý odvar.
Lucopatka (99%)
přidáno přidáno: 17.12.2008 - 21:33
Ano souhlasím s thrixie, film jsem ani nedokoukala....
giornale (98%)
přidáno přidáno: 21.04.2009 - 21:00
Skvělá kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah a ráda s k ní vracím.
Meslinn (100%)
přidáno přidáno: 05.07.2009 - 15:59
Viděla jsem film Gejša a docela se mi líbil. V titulcích jsem si všimla, že je natočen podle této knihy a rozhodla jsem si ji půjčit a musím říct, že se mi líbila mnohem víc než film. Bylo tam samozřejmě více detailů, podrobností, moc se mi líbil popis tradičního života gejši. Kniha je prostě kniha, do filmu se nikdy nevejde všechno.
přidáno přidáno: 14.08.2009 - 20:29
Moje fascinace touhle kulturou se po přečtení téhle knihy ještě prohloubila. Člověka někdy až mrazí, když si uvědomí že tohle je skutečný příběh jedné ženy. Film nezatracuji, ale rozhodně mu chybí ta hloubka, surovost a opravdovost knihy.
Lienka (100%)
přidáno přidáno: 08.09.2009 - 21:47
Kniha je skvělá. Upoutala moji pozornost natolik- že jsem byla ochotna ji číst i při velmi špatném světle do noci. Film jsem viděla mnohem později, než -li četla knihu. Nooo - raději zůstanu u knihy :-)
Aktenanka (100%)
přidáno přidáno: 16.06.2011 - 09:05
Naprosto skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a nemohla jsem ani dospat, jak jsem chtěla vědět, co se stane se Sajuri dále. Všem doporučuji.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek