knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
50
hodnoceno 9

Obálka knihy Čtyři dohody

Miguel Ruiz

kategorie zdraví, životní styl
přidáno přidáno: 27.09.2006

Čtyři dohody jsou esencí moudrosti Toltéků, známých po celém jižním Mexiku jako ženy a muži poznání.

První dohoda: Nehřešte slovem. Hovořte jako osobnost. Říkejte jen to, co si myslíte. Vyhýbejte se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých. Užívejte sílu slova ve jménu pravdy a lásky.

Druhá dohoda: Neberte si nic osobně. Nikdo nedělá nic kvůli vám. Co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se obětí zbytečného utrpení.

Třetí dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky. Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete. Komunikujte s ostatními tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům. Pouze touto jedinou dohodou dokážete zcela změnit svůj život.

Čtvrtá dohoda: Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete. Vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku; bude vypadat jinak, když jste nemocní, než když jste zdraví. Dělejte však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedete, a vyhnete se zbytečným soudům a lítosti.
Kde koupit knihu Čtyři dohody?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Počet stran: 135

zapln-lightdalší knihy autora Miguel Ruiz
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Čtyři dohody
Ewa (90%)
přidáno přidáno: 27.09.2006 - 17:16
Ještě mi zbývá dočíst poslední dohodu..ale už teď můžu zhodnotit, že tohle teda stálo za přečtení!
přidáno přidáno: 24.10.2006 - 00:41
Tak ješte jsem to nečetl, ale byl jsem se podívat na představení s Duškem, který to vehementně propaguje ve svém stejnojmenném představení na Lávce :) Docela zábavný, ale přišlo mi to dost jako kázání, zřejmě to mistrovi silně vlezlo na mozek. Podrobnosti zde - http://www.lavka.cz/
kaminka (50%)
přidáno přidáno: 25.10.2006 - 10:52
za přečtení to stojí, uznávám, ale mrzí mne komerčnost kolem...karty, pracovní kniha dohod...si myslím, že každý máme pravdy obsažené v dohodách v sobě...:)))
RAVEN (90%)
přidáno přidáno: 07.11.2006 - 16:03
Toltécká moudrost překonala věky a platí i nadále. Příklady a vysvětlení jednotlivých dohod jsou v kontextu jak s psychologií tak i duchovnem.
taurus (90%)
přidáno přidáno: 07.06.2007 - 14:34
Poměrně stručně a výstižně vyjmenovává základy mezilidské komunikace. Zvládnutí těchto dohod považuji za vstup do dospělosti. Bohužel mám dojem, že kdo si tyto základy neuvědomil před přečtením této knihy, tak mu samotné přečtení příliš nepomůže... natož nějaké karty nebo pracovní knihy.

kaminka: Tou komerčností se nesmíš nechat udolat :)
Miky_e (85%)
přidáno přidáno: 25.09.2008 - 14:04
Moc hezká knížka...spousta myšlenek...a věcí, který spousta lidí už ví a má v sobě, ale neuvědomuje se ji úplně... nikdy není na škodu si takovéto myšlenky připomenout. A souhlasím s taurusem, že kdo tyhle myšlenky neuvědomuje, tak asi ani tato kniha je k nim nepřivede... A budou si říkat, že to je kravina a nemožné... Prostě si najdou milion důvodů proč to nejde, než aby se zamysleli nad jediným, proč by to jít mohlo...
Ale tak to holt na světě chodí...
přidáno přidáno: 05.11.2008 - 22:36
S názory typu - když vám někdo řekne, že vypadáte špatně, jestli nejste nemocní a když si vsugerujete, že jste, tak do roka máte rakovinu..s tím se teda moc neztotožňuju, ale..jinak jsou tam zajímavé myšlenky..jen si z toho vzít to dobré a řídit se tím..
krecekb (65%)
přidáno přidáno: 01.02.2011 - 07:10
buď je ta knížka tak špatně napsaná, nebo přeložená...jinak jsou tam jistě věci nad kterými se stojí za to zamyslet...
yersinia (99%)
přidáno přidáno: 27.10.2013 - 16:46
Tyto 4 pravidla jsou esenciální pro udržování pozitivního myšlení, dobré kominukace a dobrých vztahů s ostatními...a přitom tak banální!
Báječná filozofie- výborné "obsahové" sdělení. Forma, jakou je text napsán není sice můj styl (resp. vůbec), ale vzhledem k tomu, že mi tyto 4 dohody změnily můj tragický pohled na lidstvo, tak tomu dávám "za jedna". Přestože je to napsané takovým naivním způsobem, žádná knížka mě neovlivnila víc- ani z těch, které měly u mně dosud nejvyšší rating:)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek