knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
49
hodnoceno 6

Obálka knihy Pianista

Władysław Szpilman

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 03.03.2007

Když v srpnu 1939 Hitlerova vojska přepadla bez vyrování Polsko, život mladého, talentovaného a úspěšného pianisty židovského původu Wladyslawa Szpilmana se změnil k nepoznání: ztratil práci, rodinu i přátele, přežil strádání ve varšavském ghettu i mnohaměsíční ukrývání v bytech svých varšavských přátel a nakonec i varšavské povstání a totální destrukci města.
Hned po ukončení války vylíčil Szpilman své zážitky v knize, nazvané původně SMRT MĚSTA (1946), která však byla vinou polských stalinistů brzy stažena z oběhu a teprve po více než 50 letech vyšla znovu pod názvem PIANISTA.
Kde koupit knihu Pianista?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Pianista
bubun (60%)
přidáno přidáno: 31.12.2007 - 21:11
Myslím, že velký podíl na mém hodnocení má fakt, že jsemviděla prvotně film. Od knihy jsem asi očekávala něco víc, coby dokumentace je to ale nedocenitelné dílo.
Evulka (96%)
přidáno přidáno: 06.10.2008 - 12:39
Také jsem nejdříve viděla film. Ale už je to dávno, takže dojmově nemohu srovávat s knihou. Na této knize je neuvěřitelné, že byla napsána bezprostředně po válce a je opravdu obdivuhodné jakým způsobem dokázal autor své zážitky popsat.
N.Terezka (89%)
přidáno přidáno: 12.03.2009 - 17:18
Asi jsem udělala chybu,že jsem prvně koukla na film. Kniha mě docela zklamala ( v porovnání s filmem).Jinak je moc "pěkná".
přidáno přidáno: 24.04.2009 - 17:10
tahle kniha je dobrá. to, jak se autor vypořádal se svými zážitky a jak je líčí je úžasné.
exitus (90%)
přidáno přidáno: 12.11.2009 - 19:28
Souhlasím s uvozovkami u slova "pěkná". U tohohle tématu se to asi nedá tak říct, ale jak popsat fakt, že vás kniha strhne, že se nemůžete odtrhnout a že vás strašně zajímá, jak to dopadne?
Saturnin (92%)
přidáno přidáno: 19.10.2010 - 14:54
Četl jsem to jedním dechem...to líčení zvěrstev, která se děla za války i to, jak bylo třeba několikrát uspět v loterii osudu, kdy člověka dělil mezi životem a smrtí mnohdy rozmar něčího osudu....zase si připomínám jaké je válka nesmyslné zlo a jak se mohou lidé změnit v bezcitnou zvěř...
Szpilmanovi bych vytknul, že podle mě příliš stranil židovské inteligenci, ale na druhou stranu mu lze přičíst k dobru, že to napsal, tak jak to bylo a že se nesnažil svou osobu předvést v co nejlepším světle...zaslouží obdiv také za to, že přežil i když by někdy mohl ten soustavný "boj" o život vzdát a měl by to snazší...
Povinně by tuhle knihu měli číst všichni už ve věku, kdy ještě nemohou rozhodovat o běhu událostí ve své zemi...možná by se dalo předejít dalšímu opakování podobných zvěrstev

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek