knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
48
hodnoceno 5

Obálka knihy Čokoláda

Joanne Harrisová

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 22.02.2007

Do francouzské vesničky se nastěhuje Vianne Rocherová a otevře si přímo proti kostelu prodejnu čokolády. Otec Reynaud v ní spatřuje ztělesněné pokušení a vyhlašuje proti ní boj. Vianne vlastně rozdělí celou vesnici na dva tábory: na ty s mlsnými jazýčky, co mají blízko k "hříchu", a na své zaryté odpůrce. Ale nezalekne se a na Velikonoce uspořádá Čokoládovou slavnost. Církev pak spor vyostří v pravou "čokoládovou bitvu"... Buďte ujištěni, že při četbě tohoto hravého a trochu uličnického příběhu budete mít chuť na čokoládu, ale zároveň vás čeká literární požitek pro všechny smysly.
Kde koupit knihu Čokoláda?


zapln-lightdalší knihy autora Joanne Harrisová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Čokoláda
přidáno přidáno: 21.11.2007 - 12:18
Podle mého skromného názoru je knížka mnohem lepší než stejnojemný film (i přesto, že v něm hrál Johny Depp :-) a klidně bych si ji někdy přečetla znovu - pokud ovšem pomyslím na to, kolik čokolády jsem spořádala při jejím čtení, asi si to rozmyslím :-)
Stela (100%)
přidáno přidáno: 19.08.2008 - 14:20
Kniha je nádherná... ale film mě přímo uchvátil, je to snad poprvé, kdy mi vůbec nevadí, že jsem knihu četla až po zhlédnutí filmu. Krásně navozená atmosféra, zajímavé postavy a navíc výborně popsané jídlo, tedy čokoláda... všimla jsem si, že britské autorky mají asi v krvi detailní popisování různých pokrmů atd. Což mi vyhovuje... :))
Amaz35 (85%)
přidáno přidáno: 24.01.2009 - 20:02
Myslím, že film je lepší i když i kniha je nádherná. Ale nejlepší na něm je to vaření čokolády, jakobyste ji cítili....a jdete hrábnout do zásob
Annik (85%)
přidáno přidáno: 03.04.2010 - 18:20
No, já si myslím, že kniha a film jsou dost odlišné. Už jen zrzavý "cikán" v knize versus Johnny Depp ve filmu jsou naprosto odlišné postavy. Nelze podle mě porovnat. Film je úžasný, ale o něco "lacinější", romantičtější, stravitelnější. Kniha je silnější originál... a méně podbízivá. Ale miluji obě verze.
Luci (100%)
přidáno přidáno: 13.07.2010 - 17:45
Nejdřív jsem viděla film, ale potom mi má teta doporučila knihu, za což jsem jí vděčná, protože kniha byla naprosto úžasná. Podle mého subjektivního názoru mnohem lepší.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek