knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
32
hodnoceno 6

Obálka knihy Muži pod ochranou

Robert Merle

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 22.02.2007

Odehrává se v USA, kde následkem „encefalitidy 16“ hynou muži v pohlavně zralém věku. V laboratoři se připravuje sérum proti epidemii, kterého však nemá být použito. M. karikuje extrémní feminizační snahy a různé stránky života současné am. společnosti.
Kde koupit knihu Muži pod ochranou?


zapln-lightdalší knihy autora Robert Merle
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Muži pod ochranou
banter (100%)
přidáno přidáno: 18.07.2007 - 22:24
Netechnické sci-fi, které může být zítra pravdou. Dočtete se o tom, co se stane, když se vlády USA ujme sexistická diktátorka nesnášející muže. Zda-li by se muži nechali vykastrovat, aby si zachránili holý život. Jak se organizuje odboj. A jak se ženská snaha za rovnoprávnost zvrhla v utlačování mužů, kdy heterosexuální pohlavní styk se stal zločinem. Že s vymírajícími muži klesá kriminalita jedna ale hned vzniká jiná. Stejně jako v románu Malevil, i na konci této knihy se vztah muže a ženy vnějšími okolnosti změní na naše poměry neobvykle, ale situace si to žádá a hrdninům nezbývá, než se s tím smířit.
Stela (100%)
přidáno přidáno: 14.09.2007 - 14:01
Nemůžu si pomoct, ale atmosféru Merleho Mužů pod ochranou a Malevilu přímo zbožňuju!! A ačkoliv je to sci-fi, je ohromně realistické... jak Muži pod ochranou, tak i Malevil jsou úchvatná díla, která stojí nejen za přečtení, ale i za pořízení do vlastní knihovničky :)
přidáno přidáno: 29.04.2008 - 01:52
Ne a ne a ne!!!!!!!!!!!! To není sci-fi. Neboť."Běda mužům, kterým žena vládne ..."
bast (92%)
přidáno přidáno: 18.05.2008 - 19:48
Mě to taky nepřipadalo jako sci-fi, jen nastínění jedné možné budoucnosti. Velmi realistické a místy velmi humorné, mrazivě humorné ... Souhlasím se Stelou - nejlepší Merleho díla.
Annik (75%)
přidáno přidáno: 01.06.2009 - 13:16
Já bych řekla, že s Malevilem se nedá nic srovnat. Muži pod ochranou nebyli špatní, ale dost to zavánělo levným trillerem, zatímco Malevil je úžasná věc, která skutečně dýchá tou specifickou atmosférou, o které mluví Stela :-).
Tygrik (88%)
přidáno přidáno: 16.07.2009 - 15:49
Merle použil vynikající humor, který oživuje děj a dělá ho poutavějším. Velmi dobrá knížka a určitě si od tohoto autora ještě něco přečtu.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek