knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
47
hodnoceno 5

Obálka knihy Mrtvá a živá

Daphne Du Maurier

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 29.01.2007

Nejslavnější autorčin román, několikrát zfilmovaný a stále znovu vydávaný, patří nepochybně mezi to nejlepší z romantické literatury…
Dramatický příběh s tajemnou a hrozivou atmosférou předznamenávající její slavnou povídku Ptáci, líčí osudy nového manželství Maxe de Wintera. Ten po smrti své první démonické ženy Rebeccy, jež zemřela za podivných okolností, nachází na dovolené v Itálii novou lásku vrací se s ní na své sídlo Manderley. Jeho mladičká a nezkušená žena zde prožívá své nejšťastnější dny, ale postupně na ni začínají padat stíny minulosti. Někteří z jejich nejbližšího okolí novomanželům štěstí nepřejí, a tajemní duchové minulých tragických událostí jsou znovu vyvoláni. Události nabývají stále dramatičtější spád a novomanželé se ocitají na pokraji katastrofy, již se téměř nepodaří zažehnat. Příběh fascinuje čtenáře svou dramatičností, s níž se postupně nad milující dvojicí začínají stahovat mračna a děj nabývá stále většího spádu, a silou charakteru dívky, která jej vypráví.
Kde koupit knihu Mrtvá a živá?

Originální název: Rebecca

zapln-lightdalší knihy autora Daphne Du Maurier
zapln-lightantikvariát
mailbox michala  nabízí  [05.12.2007]
Prodám. Pevná vazba, nakladatelství ČS spisovatel, v roce 1991, dobrý stav, cena dohodou

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Mrtvá a živá
přidáno přidáno: 15.08.2009 - 21:32
Zatím má první kniha od Daphne, ale jestli jsou všechny její knihy tak výborně promyšlené a napsané, tak smekám. Krásné počtení. Doporučuji.
Mady (100%)
přidáno přidáno: 04.06.2010 - 18:09
četla jsem ji jako první knihu od této autorky. navnadila mě natolik, že jsem si napůjčovala i další její díla. líbilo se mi velmi, přečetla jsem jedním dechem.
dun (100%)
přidáno přidáno: 14.06.2010 - 14:37
Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Nádherné čtení!
Eilatia (90%)
přidáno přidáno: 16.02.2011 - 19:49
Hospoda Jamajka se mi zdála krapet lepší. To ovšem neznamená, že by Mrtvá a živá nebyla dobrá. Právě naopak. Čte se lehce, tak lehce, že si ani nevšimnete, kolikrát otočíte list, natož pohybujících se ručiček na hodinách. Co víc dodat?
irmari (90%)
přidáno přidáno: 13.06.2011 - 17:36
Daphne Du Maurier má docela zvláštní styl psaní, který se mi nečte úplně lehce. Aspoň než se začtu. Její první knihu Generála jsem odložila, protože mě její zdlouhavý styl vyloženě vadil. Ale u téhle knihy jsem mu buď přišla na chuť nebo to bylo dějem. Musím zkusit ještě něco. Jinak tuhle můžu jednoznačně doporučit. Ale já bych ji vůbec neřadila do romantické červené knihovny. Daleko víc je to detektivka s mírně hororovou atmosférou.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek