knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
6
hodnoceno 1

Obálka knihy Prosím stručně

Václav Havel

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 27.01.2007

Rozhovor s Karlem Hvížďalou, poznámky, dokumenty.

Jak podtitul napovídá, jde o literární koláž, ve které se střídají tři žánry: rozhovor, původní výňatky z instrukcí nejbližším spolupracovníkům na Hradě a deníkové zápisy z doby práce na tomto textu. V knize se střídají nejen žánry, ale i čas a místa. Václav Havel staví knihu jako drama a se všemi materiály zachází jen jako s podklady, jejichž konečnou formu si diktuje "divadelní" struktura. I z partnera rozhovoru Karla Hvížďaly se postupně stane postava tohoto zvláštního literárního útvaru. Díky zvolené metodě má kniha trvalé napětí, které čtenáře doprovází až do poslední stránky. Autor nechává v knize nahlédnout do způsobu svého komplikovaného myšlení, prezentuje své názory na politiku a politiky, soukromí a zároveň odpovídá na nejčastější výtky vznášené po léta proti jeho osobě.
Kniha je volným pokračováním Dálkového výslechu Václava Havla. Před dvaceti lety vedl Karel Hvížďala rozhovor s disidentem Havlem před jeho blížící se padesátkou.
Kde koupit knihu Prosím stručně?


zapln-lightdalší knihy autora Václav Havel
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Prosím stručně
banter (85%)
přidáno přidáno: 14.07.2007 - 08:45
Pro mě byla kniha zajímavá především proto, že ukazuje politiku (ve smyslu diplomacie, ne špínu) z pohledu konkrétní osoby. Navíc jde o politiku našeho porevolučního státu. Knihu hodně zosobňují Havlovy pracovní poznámky a pokyny, které jsou vkládány jakoby na okraj.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek