knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
3
hodnoceno 3

Obálka knihy Duha gravitace

Thomas Pynchon

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 27.01.2007

Titul Pynchonova románu odkazuje na obloukový opar výparů, které po sobě za 2. světové války zanechávaly na obloze německé rakety V-2 a naznačuje tak krutou a temnou parodii daného slibu, že Bůh už nikdy nezničí lidstvo. Historie je však velký podvod, namísto potopy přichází zničující oheň z nebes, v kterém se ocitá hlavní hrdina románu Tyrone Slothorp. Pynchonův román je jednou z nejhlubších, nejlepších a nejvynalézavějších společenských sond americké společnosti a stává se současně jakýmsi encyklopedickým průvodcem 2. poloviny 20. století. Čtenář bude v knize marně hledat tradiční zápletku, není zde pouze jediný příběh, ale téměř každá stránka nabízí nové prostředí, nové myšlenky, množství charakterových rysů, s mnohými historickými a kulturními odkazy. Tato nádherná a poněkud složitější próza, však nikdy nedá odpověď na otázku ohledně lidské smrtelnosti a správnosti rozvoje technologií, v tom však možná spočívá její výzva, která podněcuje změnu stavu vědomí.
Kde koupit knihu Duha gravitace?


zapln-lightdalší knihy autora Thomas Pynchon
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Duha gravitace
přidáno přidáno: 26.11.2010 - 14:56
Bojím se, že tahle kniha se opět zařadí do kategorie, rád bych si přečetla, ale prostě to nejde. Zatím jsem to zkoušela 2x.
přidáno přidáno: 24.12.2010 - 21:46
Duha Gravitace mě stála dva měsíce života. Stálo to za to? Myslím, že rozhodně ano. Čist Pynchona je vůbec obtížné, ale Duha Gravitace je navíc úplně jiný level. Čím víc máte informací, tím víc se v textu i příběhu ztrácíte. Děj je navíc podáván trošku jako rap Ol´dirty bastarda. Je to hezké, ale někdy prostě netušíte o čem sakra mluví. Co mě nejvíc potěšilo byla neustálá zmínka o Nich. Často o Nich přemýšlím a jsem rád, že Thomas Pynchon taky. Neřekne Vám kdo to je a co touhle šíleností mají za lubem, ale ujistí Vás, že jsou. Každopádně jsem rád, že už tuhle téměř osmisetstránkovu záležitost plnou perverzí už mám za sebou . . .
přidáno přidáno: 22.11.2011 - 10:24
mně to stálo asi půl hodiny života, pak jsem zjistil, že to není nic pro mně. Potřebuji srozumitelný text, abych se začetl. To nebyl tento případ.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek