knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
29
hodnoceno 2

Obálka knihy Koně se přece střílejí

Horace McCoy

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.01.2007

Vyprávění nás zavádí na taneční maratón - na zvláštní velkoměstskou zábavu, mezi válkami oblíbenou diváky, organizátory i účastníky. Těm prvním přinášela frenetickou zábavu, když na parketu vyčerpáním umdléval jeden pár za druhým, těm druhým finanční zisk a pro ty třetí znamenala vidina vítězství v soutěži východisko z neutěšených sociálních poměrů hospodářským propadem zmítané Ameriky. A právě takoví jsou hlavní hrdinové prózy, Gloria a Robert - s nasazením všech sil se upínají k tomu, aby v maratónu obstáli, neboť jedině klamný cirkusový úspěch jim může přinést dosažení životních snů. Avšak čím větší je jejich naděje, tím drtivější je tragické vyústění, kterým příběh končí…
Navzdory tomu, že autor se ve své knize zaměřil pouze na prostředí jedné podivné atrakce, shodují se vykladači jeho díla, že taneční maratón, který lze v mnohém považovat za předobraz moderních televizních reality show, dal McCoyovi záminku k vykreslení něčeho mnohem obecnějšího - lidské potřeby bavit se a touhy po obyčejném, a přesto nedosažitelném štěstí.
Kde koupit knihu Koně se přece střílejí?


zapln-lightdalší knihy autora Horace McCoy
zapln-lightantikvariát
mailbox Miklas  nabízí za 50 Kč [18.12.2010]

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Koně se přece střílejí
keane1980 (60%)
přidáno přidáno: 12.01.2007 - 12:01
Že se všichni chtěli vítězstvím v soutěži dostat k penězům a štěstí...a že je to nesmysl je sice smutný, ale tak trochu jsem čekal víc. Asi jsem to moc nepochopil...ta holka byla věčně naštvaná a nepříjemná a vůbec nechápu proč chtěla umřít. Příliš divné, příliš krátké; na první přečtení alespoň trochu zajímavé, ale vícekrát už ne.
Cartwheel (100%)
přidáno přidáno: 06.10.2009 - 23:04
Přečteno bez přestávky. A nevím, čím to bylo, příběh není tak poutavý a postavy ne nijak obrovsky přesvědčivé, ale strašně mě to pohltilo a dostalo, a i na podruhé to mělo spád a asi přesně to, co já od knihy do jisté míry očekávám. K mému zklamání, ostatní knihy autora mě už příliš nezaujaly.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Koně se přece střílejí | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek