knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
21
hodnoceno 4

Obálka knihy Rosemary a její syn

Ira Levin

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 07.01.2007

Pokračování a závěr slavné knihy Rosemary má děťátko.

Krátce před koncem tisíciletí – v době narůstající nejistoty a strachu, kdy lidé stále naléhavěji cítí potřebu nového spasitele – se v listopadu roku 1999 probudí z třicetiletého bezvědomí jistá žena. Tento lékařský zázrak se jmenuje Rosemary. Její syn, jak se postupně dozvídá, mezitím dospěl: stal se idolem milionů – mladý, tajemný a neodolatelný Andy, silný vůdce, který vede lidstvo do nového tisíciletí. Jen jediná žena zná obě Andyho tváře a jeho původ. Andyho síla a charisma přesvědčí i Rosemary, která z počátku netuší nic zlého. Později však začíná vnímat znepokojující důkazy o blížícím se nebezpečí. Zlo se pokouší, velmi nenápadně a rafinovanými prostředky, ale se vší silou, vrátit zpět na Zem… Čím více Rosemary Andyho a lidi kolem něho poznává, tím neodbytnější si klade otázky. Jsou to náhody, pouhé shody okolností? Nastane na Nový rok 2000 počátek nového věku, nebo konec světa? A je Satan skutečně tak bezmocný proti lidské stránce Andyho osobnosti, nebo odněkud zpozadí tahá za nitky a čeká, až dozraje jeho pečlivě promyšlený plán? To je začátek boje, který bude mít dalekosáhlé důsledky nejen pro Rosemary a jejího syna, nýbrž pro celé lidstvo.
Kde koupit knihu Rosemary a její syn?

Originální název: Son of Rosemary

zapln-lightdalší knihy autora Ira Levin
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Rosemary a její syn
přidáno přidáno: 21.10.2008 - 18:00
opět velice napínavé, jen jsem si už myslela, že v této knize Levin sklouzl na hranici triviální literatury, můj dojem si ale vylepšil zajímavým závěrem
přidáno přidáno: 13.11.2008 - 17:58
Oproti prvnímu dílu tato kniha působí jako těžce průměrný příběh, a tento dojem se nezměnil, ani když ji hodnotím jako samostatné dílo. Souhlasím ale s Losankou, konec knihy mé hodnocení změnil směrem nahoru, ale závěr sám nezachrání vše, co bylo předtím.
Miky_e (80%)
přidáno přidáno: 08.12.2008 - 10:29
Mně se líbil i tento druhý díl...ale jak už to bývá jednička je většinou lepší než dvojka... Zajímavé zpracování myšlenky z prvního dílu... Upřímně jsem ráda za konec, jaký tomu Ira Levin nakonec dal :)
crow (20%)
přidáno přidáno: 31.12.2009 - 11:53
Podle mně naprostá katastrofa, která navíc zkazí i dojem z prvního dílu...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek