knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Obálka knihy Příběh cesty na sever I

Jana Heffernanová

kategorie ostatní
přidáno přidáno: 07.01.2007

Naprosto unikátní literární dílo světového měřítka, které vzniklo výhradně na podkladě zápisů snů. Autorka, která se již dlouhá léta zabývá problematikou interpretací snů, psala knihu osm let a zpracovala v ní více než 500 vlastních snů, které se jí zdály v období patnácti let a týkaly se určitých opakujících se témat.
Kniha se zároveň čte jako úchvatný dobrodružný příběh, v němž se podle logiky či nelogiky snů mění i opakují prostředí a postavy, a dává nám tak nahlédnout do tajemného světa našeho spánku, v němž dostáváme informace, které bychom ráno neměli jen tak zapomínat. Kniha nás zavádí do běžně známých prostředí, jako jsou město, vesnice, les, nemocnice, přístav, hory, jezero, a proměňuje je v úchvatný svět ženského podvědomí (červené město, bludiště, prostor za zdí, ostrov mrtvých), ve fantastické scény a obrazy, v nichž nikdy neuhodnete, co bude dál. Odkrývá také zdroj neutuchající fantazie a bizarního, hravého i humorného vidění věcí, jež předčí všechno, co si můžeme představovat a kombinovat v bdělém stavu.
Hlavní hrdinka, citlivě vnímající své okolí, prostřednictvím neotřelého vidění plného snových symbolů nám zprostředkovává svůj pohled na svět. V jakémsi proudu filosofujících myšlenek se ocitáme ve fantazijním mystickém světě jejího dětství a mládí. Spolu s ní se zamýšlíme nad odvěkou otázkou smyslu života a smrti, lásky, víry, vnímání odlišností ženského a mužského principu, významu snů v lidském životě.
Kde koupit knihu Příběh cesty na sever I?


zapln-lightdalší knihy autora Jana Heffernanová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Příběh cesty na sever I

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Příběh cesty na sever I | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek