knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
23
hodnoceno 1

Obálka knihy Zpátky z Afriky

Corinne Hofmannová

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 14.09.2006

Po čtyřech letech strávených v primitivních podmínkách v Keni se Corinne Hofmannová vrací s podlomeným zdravím a malou dcerkou Napirai do Švýcarska. Její muž Lketinga jí po dlouhém zdráhání podepsal povolení k opuštění země se slovy: "Nevím, jestli tebe a Napirai ještě někdy uvidět!"
Zcela bez prostředků, bez povolení k pobytu a s mizivým sebevědomím se Corinne snaží za podpory své matky začít znovu. Odvykla civilizaci, v moderním světě si najednou připadá zcela bezradná. Začíná boj s úřady, shánění Lketingova rodného listu, kvůli změně příjmení a státní příslušnosti jejich dcery i rozvodu. Ale Lketinga je nezvěstný - neznámo kde propíjí majetek, který mu Corinne zanechala. A tak se Corinne i na dálku navíc snaží podporovat jeho rodinu z konta, které zanechala v Keni. Prostřednictvím dopisů, které si vyměňuje s Lketingovým bratem Jamesem, zůstává se svými bývalými příbuznými i nadále v kontaktu. Časem se jí podaří získat povolení k pobytu a posléze i práci a vlastní byt. Najde si i nového přítele a vydává knižně své zážitky z Keni, které mají mimořádný ohlas.
Kde koupit knihu Zpátky z Afriky?


zapln-lightdalší knihy autora Corinne Hofmannová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Zpátky z Afriky
Zazie (85%)
přidáno přidáno: 11.05.2014 - 15:05
V Bílé Masajce mi autorka/hrdinka připadala jako telátko, které používá k myšlení jinou část těla než hlavu a svým nezodpovědným přístupem komplikuje život sobě i ostatním. V pokračování už je to ženská, která ví, co chce, a tuší, jak toho dosáhnout, a s odstupem líp hodnotí, proč jednala tak, jak jednala. Zvlášť závěrečný popis výstupu na Kilimandžáro se mi líbil. Co mi ale vadí, je vyprávění v přítomném čase, které Corinne Hofmann v obou knihách používá (a předpokládám, že i v dalších, až se k nim dostanu). To prostě nemám ráda.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek