knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
48
hodnoceno 1

Obálka knihy Ach jo

Robert Fulghum

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 04.01.2007

Další kniha drobných příběhů, úvah, zamyšlení a filozofických postřehů známého a oblíbeného autora.
Kde koupit knihu Ach jo?


zapln-lightdalší knihy autora Robert Fulghum
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Ach jo
přidáno přidáno: 23.01.2014 - 19:08
K Fulgumovi mě nikdy nic netáhlo. Tuto útlou knihu jsem vyhrál v jedné literární soutěži a tak jsem mu dal čirou náhodou šanci. A asi to tak mělo být. Skoro po celou dobu četby jsem se bavil a musím uznat, že Robert Fulghum má něco do sebe.
Spíše než spisovatel mi přijde, že Fulghum je esejista. Kniha Ach jo tak obsahuje velké množství originálních, uvolněných a navýsost vtipných esejů. Jde o takové střípky ze života každého z nás. Některá témata jsou tak fádní, že člověk až přemýšlí o tom, co je na tom tak světoborného. Vždyť o tom může psát každý! Ale každý o tom ani zdaleka nepíše a jen málokdo na to má. Jde sice jen o směsici krátkých úvah nebo zážitků ze života, ovšem každá stať je napsaná opravdu bravurně. Robert se nepouští do žádných velkých akcí a nepředvádí se, jak náramně umí psát, ale lehkostí a jednoduchostí se blíží ke genialitě.
Mrzí mě, že postupem času příběhy ztratily na atraktivitě a kniha ke konci jaksi slábne, i když poslední kapitola je zase skvělá. Nejvíc mě tak bavilo číst o nočním vyjídání ledničky, o nejlepší doutníku jaký autor nikdy neměl, o rozdílu mezi americkou a evropskou Popelkou a vlastně i o škytavce, a všech těch pohřbech a svatbách.
Musím vyzdvihnout, že Robert Fulghum je pozitivní a optimistický, přemýšlivý a inteligentní. Při čtení tak čtenář ihned nalezne ztracenou dobrou náladu. Kniha se nemusí číst od začátku do konce, ale klidně na přeskáčku nebo odzadu dopředu. Jak je libo. Už teď mám v knize své oblíbené příběhy a tak se k nim mohu vracet a jen tak namátkou si vybírat. Žádný čas to nezabere, vždyť jedna stať je přečtená za pět minut.
Robert Fulghum je pro mě milé překvapení a jistě si časem od něj zase něco přečtu. Tentokrát již cíleně.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek