knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
18
hodnoceno 3

Obálka knihy Hlídač č. 47

Josef Kopta

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.01.2009

Psychologický román o válečném veteránovi, který se vyrovnává se svým osudem, životními zkušenostmi, láskami a s osudovou žárlivostí.Do života bývalého vojáka Františka Douši osudově zasáhne několik tragických náhod, jejichž důsledky se projeví až po letech a připomenou, že nevyvrácená lež se snadno může stát obecně přijímanou pravdou. Psychologický román o traťovém hlídači, který díky předstírané hluchotě spatří nelichotivý obraz, jenž o něm stvořily lidské pomluvy, bývá kritiky často uváděn jako Koptova nejlepší próza.Kniha, vydaná poprvé v roce 1926, se již ve třicátých letech dočkala filmové adaptace podle scénář Otakara Vávry a v režii Josefa Rovenského a Jana Svitáka. Čerstvý remake tohoto snímku vytvořil režisér Filip Renč.
Kde koupit knihu Hlídač č. 47?


zapln-lightdalší knihy autora Josef Kopta
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hlídač č. 47
Morien (90%)
přidáno přidáno: 24.10.2009 - 14:37
Knihu jsem si přečetla poté, co jsem viděla Renčův film. Nechci se tady ani nijak zvlášť rozčilovat nad tím, že základní myšlenka filmu je naprosto odlišná od knihy a Koptovu vizi rozbíjí snad ve všem, v čem to jen jde, spíš bych chtěla zvolat, že kniha pro mě bylo naprosto nečekané geniální překvapení a že je škoda, že jsem se k ní nedostala daleko, daleko dřív!
Remor (90%)
přidáno přidáno: 01.03.2010 - 17:50
Film jsem ještě neviděla. Stále jsem se chystala podívat se na něj, až jsem si přečetla knihu. Kniha je úžasná. Překvapivá.
ellis (100%)
přidáno přidáno: 31.12.2010 - 07:26
Kniha je prostě dokonalá. Film se mi také líbil, přestože má s knihou společný snad jen titul a několik postav, ovšem s upraveným příběhem.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek