knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
0

Miroslav Černý
počet knih počet knih: 2
přidáno přidáno: 12.07.2008

Už jeho první básně publikované v časopisu Host se setkaly s příznivým kritickým ohlasem a totéž lze říci i o prvotině Krajina v samotách slova (2005). V ní se uvedl jako autor přemýšlivé poezie zakotvené spíše vně současného světa: typickým místem a časem Černého textů jsou venkovské krajiny ožívající starými příběhy, archetypy a mýty. Tuto linii autor sleduje a rozvíjí i ve své druhé sbírce – básnickém deníku Kámen Kondora (2007), který zúročuje zážitky z autorových cest do Peru a Bolívie a je inspirován tamějšími legendami i každodenním životem.

Miroslav Černý vystudoval Filozofickou fakultu Ostravské univerzity, obor anglistika-bohemistika. Několik let působil jako učitel na opavském Mendelově gymnáziu. Do akademické sféry se vrátil v roce 2006, kdy dokončil postgraduální studium a nastoupil jako odborný asistent na Katedře anglistiky FF OU. Je autorem skript Úvod do studia gótštiny.

Kromě časopisu Host se jeho texty objevily v Literárních novinách a v almanaších Cestou (2003), Od słowa ke slovu (2003), Opava City / Poezie v otevřeném prostoru (2004), Míň než všechno neberu (2006) a dalších.
Kde koupit knihy autora Miroslav Černý

seznam knih seznam knih

0

Obálka knihy Kámen kondora

Miroslav Černý

Druhá básnická sbírka Miroslava Černého zkoumá a rozvíjí jednu ze tří linií, na jejichž souhře a protihře byla vystavěna prvotina Krajina v samotách slova (2005), totiž linii mytickou. Texty vznikly j...
žádná nabídka  -  žádná poptávka  -  přidat novou!
0

Obálka knihy Krajina v samotách slova

Miroslav Černý

Prvotina mladého opavského básníka Miroslava Černého doplněná ilustracemi Rostislava Herrmanna, člena Skupiny X....
žádná nabídka  -  žádná poptávka  -  přidat novou!

Přidat novou knihu autora

zapln-lightvaše ohlasy

Pokud chcete vložit výrok, musíte se přihlásit.
Miroslav Černý | trvalý odkaz
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek