Písky sakkáry

Egyptská Sakkára roku 1939 si ještě může dovolit zůstat stranou okolního světa,který v předvečer neodvratné války připomíná přetopený kotel.Může žít bezstarostným,od reálného času odtrženým životem - a dva přátelé, američan Harry Weaver a v Americe narozený němec Johann Halder se mohou věnovat archeologickým vykopávkám a svádět přátelský boj o přízeň své krásné přítelkyně Rachel Sternové….
Z této idyly nezbylo v Sakkáře roku 1943 zhola nic.Káhira prožívá bezpečnostní opatření jako nikdy ve své letité historii,protože byla vybrána pro spojenecký summit,na kterém má Churchill s Roosveltem naplánovat a schválit invazi do Evropy.
Vybral si ji i Hitler a posílá na místo špičkové komando abwehru s cílem oba státníky zlikvidovat.Týmu velí major Halder a k misi je donucena i židovka Rachel Sternová,která je k tomuto účelu vyzvednuta z koncentračního tábora.
Americká vojenská kontrarozvědka však nespí a posílá na místo svého nejlepšího muže.Jmenuje se Harry Weaver a za úkol má zlikvidovat nepřítele,který kdysi býval jeho nejlepším přítelem.

www.knihi.cz