Zpověď Maxe Tivoliho

Kniha je zpovědí Maxe Tivoliho. Max je zrůda, ne nepodobná postavičkám skřetů z pohádek. Narodil se v těle starého muže a vyvíjí se obráceně - zatímco jeho duch postupně stárne, tělo mládne. V e třech částech románu se třikrát setkáváme s jeho osudovou láskou Alicí: poprvé, když se jí "starý" Max jako dívce dvoří a je odmítnut. Podruhé, když k sobě konečně najdou cestu, ovšem Max svou identitu úzkostlivě tají. Potřetí, když se shodou okolností i náhod stává členem rodiny.
Příběh zní na první pohled poněkud fantaskně, ale ve chvíli, kdy přistoupíme na autorovu hru, jsme vtaženi do fascinujícího vyprávění, které přináší řadu nečekaných situací a zvratů.
Román záměrně nabourává naši vžitou představu o běhu času a díky autorovým filozofujícím úvahám máme možnost nahlédnout jeho očima na běžné věci ze zcela jiného úhlu.
Kniha přibližuje společenskou atmosféru San Franciska koncem 19. a prvních desetiletí 20. století se suverenitou, která - podobně jako samotný životní příběh Maxe Tivoliho - ohromí už po prvních stránkách.

www.knihi.cz