Pohřešovaný

V tunelu za přístavním městem Portsmouthem přejede vlak člověka. Kriminalisté začínají řešit bizarní případ oběť byla úplně nahá a připoutaná ke kolejnici řetězem zamčeným na visací zámek. Byla to sebevražda šílence? Byla to neuvěřitelně krutá vražda, pomsta nějakého psychopata nebo drogové mafie?
Detektiv inspektor Faraday začíná další vyšetřování a sbírá nejen důkazy a fakta, ale současně poznává i nové stránky lidské povahy, spletité kličky mezilidských vztahů v džungli velkoměsta, jejíž podhoubí tvoří nejen organizovaná mafie, ale i bezpočet drobných zločinců. Faraday si poprvé za svou dlouholetou policejní kariéru uvědomí, že krádež duše je nejenom mnohem horším zločinem než majetkové přečiny, ale že navíc hlavní vinu přenese na oběť.
Detektiv seržant Winter, který se po těžké operaci mozku vrací k práci, řeší podobný případ, z hlediska morálky úplně postavený na hlavu. Pokud za zmizením člověka stojí téměř jistě vražda, policie to nemůže brát na lehkou váhu. Winter má však na rozdíl od Faradaye možnost prosadit vyšší spravedlnost. Využije toho? A bylo by to vůbec správné? Co má rozhodnout o vině, paragrafy nebo morální stránka věci?

www.knihi.cz