knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
11
hodnoceno 1

Obálka knihy Tvář toho druhého

Kóbó Abe

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 28.12.2008

Prózy Kóbó Abeho patří ve světě k nejznámějším dílům z japonské literární produkce druhé poloviny 20. století. Tématem většiny jeho děl je vnitřní svět člověka, u něhož střet s realitou vyvolává pocity zmatku, nejistoty a stresu. Cítí se v ní ohrožen a osamocen a touží z ní unikout. Abeho dílo přitahuje čtenáře originální syntézou skutečnosti a fantastických prvků, satiry a psychologického románu s téměř detektivním napětím, sci-fi a absurdního dramatu, stejně jako inteligentním, místy provokativním humorem.
Pro řadu Abeho próz je charakteristická bezejmennost postav. Také zde nám nijak nepojmenovaný vypravěč v první osobě předkládá poznámky v černém, šedém a bílém zápisníku určené jeho ženě. Román Tvář toho druhého je dramatickým příběhem vědce, jemuž výbuch v laboratoři znetvořil tvář. Přes úsilí lékařů zůstává zohyzděn, takže se mezi lidmi zprvu pohybuje jen s obvazem. Neschopen kontaktu s okolím, stává se anonymní, záhadnou bytostí bez tváře. Chce tomu čelit, a proto si vyrobí dokonalou masku, která mu má umožnit návrat mezi lidi. Změněná podoba však změní i jeho chování a uvažování. Zkouší své nové já v nejrůznějších situacích - avšak život "toho druhého" vyústí v hlubokou existenciální rozpolcenost a nakonec i ztrátu jediné osoby, která by mu mohla zůstat nablízku.
Kde koupit knihu Tvář toho druhého?

Počet stran: 224
Původní cena: 259 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Kóbó Abe
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Tvář toho druhého
vjera (50%)
přidáno přidáno: 12.01.2009 - 07:48
Chtěla jsem zkusit něco jiného a zvolila jsem japonskou literaturu, resp. tuhle knihu. Že je to psychologický román jsem věděla, ale výtečnost první poloviny se zvrtla v nudu poloviny druhé. Asi nejsem typ na tuhle literaturu. Nemohu říct, že by to byla vysloveně otřesná kniha, jenom mě tenhle typ nedokáže dobře oslovit. Rozpolcenost hlavního hrdiny je výborně vykreslená. Nicméně japonské literatuře se nebudu vyhýbat, stále nemám proč. :-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek