knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
6
hodnoceno 2

Obálka knihy Ztracené memoáry Jane Austenové

Syrie Jamesová

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 28.12.2008

Jane Austenová, která dala světu šest úžasných románů, byla oddaná a posedlá pisatelka dopisů. Mnohé z nich byly uchovány a poskytují cenný vhled do autorčiny mysli, povahy a soukromého života. Přesto její životopisci často přemýšleli, zda si spisovatelka vedla nějaké paměti nebo deník, protože se nikdy žádné pozůstatky takového dokumentu nenalezly. Až nyní... Ten kufr, k údivu celé party dělníků, byl napěchován něčím, co vypadalo jako staré rukopisy. V malé sametové krabičce na dně kufru ležel jaksi nepatřičně zlatý prsten s rubínem...
Tak začíná fiknivní příběh Jane Austenové, při jehož čtení se několikrát vrátíte na začátek knihy a znovu se ujistíte, že to, co čtete, je fikce. Tak dovedně vymyslela, uspořádala a napsala vzpomínky slavné spisovetelky Syrie Jamesová.
Memoáry, které máte před sebou, zahrnují rané období života Jane Austenové, dobu, kdy (možná...?) prožila milostné vzplanutí. Jsou skvělou sondou do duše výjimečné, inteligentní a vzdělané ženy, která duchem a talentem daleko předčila dobu, v níž žila.
Další spekulace by všechno zmařily. Je na čtenáři, aby si z Janina románku a bolestného příběhu udělal své vlastní závěry.
Kde koupit knihu Ztracené memoáry Jane Austenové?

Počet stran: 304
Původní cena: 239 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Syrie Jamesová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Ztracené memoáry Jane Austenové
vjera (80%)
přidáno přidáno: 09.02.2009 - 07:59
Když se vnitřně přenesete přes fakt, že je to fikce a že nečtete živtotopis samotné spisovatelky, knihu si užijete. Snaží se sice zkopírovat styl, ale stejně si každý uvědomí, že textu chybí lehkost, svižnost a hlavně onen jemný vtip, který skoro ani nepostřehnete, ale přesto víte, že je tam. Říkám tedy - Jane je Jane, ale ani její vymyšlené Memoáry se ve světe neztratí. 80%
Milicent (72%)
přidáno přidáno: 23.02.2009 - 10:20
Přiznám se, že konec jsem už přejela letecky..Jane Austenovou mám moc ráda a čtu jí pořád dokola..tak si myslím, že by si zasloužila lépe propracovaný a domyšlený životopis..i když se jedná jen o beletristicku fikci, je to škoda..

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Ztracené memoáry Jane Austenové | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek