knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
4
hodnoceno 1

Obálka knihy Císař - Smrt králů

Conn Iggulden

kategorie historie
přidáno přidáno: 22.12.2008

Ve druhém dílu historické ságy Conna Igguldena se setkáváme s ani ne dvacetiletým Gaiem Juliem Caesarem na palubě římské vojenské galéry. Po Sullově převratu je donucen opustit Řím a služba na moři je pro něj jedinou možností.
Na galéře zažívá jak úspěchy při bojových akcích, tak nejkrutější ponížení při měsíce trvajícím zajetí na pirátské lodi. Po propuštění za výkupné kdesi v pustině severoafrického pobřeží začíná Juliova odysea zpět do Říma, přestože neví, zda do města ovládaného svým úhlavním nepřítelem Sullou bude moci vkročit. Další výzvou na jeho pouti domů je protiřímské povstání v Řecku, které se mu podaří rozprášit. Sulla mezitím zemřel, a tak je pro Julia cesta do Říma otevřená.
V Římě čekají mladého a ambiciózního muže radosti, ale i trpká zklamání. Vstupuje do veřejného života Říma vybaven nejen zlatem ukořistěným pirátům, ale i vojenskou podporou znovu vznikající legie. Za porážku Mithridata získává od senátu post vojenského tribuna. Senát jako takový je však pro Julia obrovským zklamáním, protože tou dobou se z něj stala instituce ovládaná intrikami, které zacházejí až k nájemným vraždám. Zde nachází Julius jak nesmiřitelného nepřítele Catona, tak i cenné spojence, vojevůdce Pompeia a boháče Crassa. Nicméně během tažení proti povstání otroků vedeného Spartakem Pompeius podlehne obavám z Juliových vojenských úspěchů a pro jistotu nechá mladého charismatického muže, ve kterém začíná cítit svého soka, převelet do daleké Hispánie.
V příběhu se představuje pestrá paleta postav z celé římské společnosti, od vrcholných politiků a vojevůdců, přes vlivné kurtizány, manželky, domácí otroky, až po zločinné obyvatele špinavých římských uliček.
Kde koupit knihu Císař - Smrt králů?

Série: Císař (2.)
Štítky: Řím, Caesar, historie
Počet stran: 543
Původní cena: 269 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Conn Iggulden
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Císař - Smrt králů
gaff (40%)
přidáno přidáno: 28.12.2015 - 00:04
Ještě horší, než první díl. Na základce bych to snad dočetl, teď nějak nedokážu pochopit, jak jsem se dkázal prokousat až do třetiny druhého dílu...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Císař - Smrt králů | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek