knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
5
hodnoceno 2

Obálka knihy Mnichovský přízrak

Georges-Marc Benamou

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 16.11.2008

Mladá americká novinářka vyhledá v létě roku 1968 v ústraní žijícího bývalého francouzského premiéra Édouarda Daladiera, aby se po třiceti letech pokusila objasnit zákulisí mnichovské dohody, a navzdory počátečnímu odmítnutí nakonec získá svolení, aby pro svou práci využila politikův soukromý archiv i vzpomínky, s nimiž se jí rozhodne svěřit. Před čtenářovýma očima se tak začíná odvíjet strhující drama osudného zářijového dne roku 1938, doprovázené výstižnými psychologickými portréty jeho hlavních aktérů a popisy jejich konfrontací i společného úsilí dospět ke vzájemně přijatelné dohodě, jež má na úkor osamoceného a k jednání nepřipuštěného Československa „zachránit všeobecný mír“. Román současného francouzského prozaika a publicisty mistrně oživuje historickou událost, jež významně ovlivnila osud Československa i Evropy a stala se symbolem hanebné politiky ustupování agresi a porušování mezinárodního práva, a vedle fascinujícího čtenářského zážitku přináší i řadu podnětů k zamyšlení nad procesem utváření lidské paměti, nezřídka se snažící překrucováním skutečnosti uchránit člověka před tíhou vlastního svědomí.
Kde koupit knihu Mnichovský přízrak?

Originální název: Le Fantome de Munich

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Mnichovský přízrak
panKaplan (90%)
přidáno přidáno: 16.11.2008 - 00:22
Zásadní knížka, díky které jsem si doplnil chybějící znalosti o Mnichovské dohodě. Pokud vás tohle téma zajímá, je to pro vás nutnost. Čte se to hezky, i když smutně. Těším se na film.
weblok (95%)
přidáno přidáno: 26.02.2009 - 10:22
pre všetkých ktorých zaujíma 2 sv. vojna a medzivojnové obdobie. veľa vecí ma v tejto knihe prekvapilo a obohatilo o nové znalosti. najviac sa mi páčili psychologické opisy a vnútorné monológy jednotlivých "hrdinov" knihy. odporúčam

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek