knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
15
hodnoceno 3

Obálka knihy Ministerstvo strachu

Graham Greene

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.11.2008

Ač nebyl odsouzen, považuje Arthur Rowe sám sebe za vraha, protože nemohl snést utrpení své smrtelně nemocné manželky a urychlil její odchod ze života. Muž, který osaměle živoří ve válečném Londýně sužovaném nacistickým bombardováním, se náhodou zúčastní dobročinné slavnosti a za zvláštních okolností tu získá podivnou cenu - dort. V tu chvíli se nechtěně stává klíčovou postavou záhadné a nebezpečné špionážní hry, jejíž význam mu zprvu zcela uniká. Životem usmýkaný človíček neustále koketující se sebevraždou je najednou okolnostmi nucen bojovat nejen o svoji budoucnost…
Podobně jako jiná díla Grahama Greena i román Ministerstvo strachu nabízí čtenáři napínavý příběh okořeněný řadou groteskních situací, jejichž pravá podstata se vyjevuje teprve postupně. Ještě dramatičtější než barvitý děj je ale psychologický vývoj hlavního hrdiny, jenž během překotného toku událostí přijímá břemeno svého osudu a doslova se znovu stává člověkem.
Kde koupit knihu Ministerstvo strachu?

Originální název: The Ministry of Fear

zapln-lightdalší knihy autora Graham Greene
zapln-lightantikvariát
mailbox Saturnin  nabízí za 83 Kč [19.02.2012]

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Ministerstvo strachu
Miky_e (70%)
přidáno přidáno: 17.06.2009 - 21:36
Poslouchala jsem tuto knihu jako rozhlasovou hru, evidentně to bylo zkrácené, a asi z toho důvodu mě to moc nevzalo. Každopádně zajímavý námět.
strougy (40%)
přidáno přidáno: 18.08.2009 - 19:15
Hloupě se rozvíjející zápletka společně s otravným hrdinou, kterýmu jsem přál po většinu času hodně ošklivou smrt, z toho pro mě udělala hodně nepříjemný zážitek. Mít u sebe tehdy cokoli jiného na čtení, tak to nedočtu.
RAiken (70%)
přidáno přidáno: 26.10.2009 - 18:47
Mysteriózní groteska spřádající své sítě vskutku obřích rozměrů, která však nakonec zcela vyšumí do ztracena. Příběh není zdaleka tak úderný, jak by se mohlo zdát po přečtení úvodních stran, avšak rozhodně neurazí. Přesto člověk nemá pocit, že by prožil něco zásadního, i když prožívá řadu napínavých chvil a pocit zrady, nejistoty a zmatenosti je víc než tísnivý. Každopádně na knihu po pár dnech zcela zapomenete, což vnímám jako hlavní mínus…

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek