knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
3
hodnoceno 1

Obálka knihy A pak už jen tma

Petra Batók

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 25.10.2008

Pochmurné psychologické drama čtyř navždy poznamenaných a rozvrácených lidských životů předvádí autorka v románové prozaické skladbě, v níž sleduje od počátků destruktivní následky alkoholové závislosti.

Čtyři protagonisté smutného příběhu - babička, dvě děti a samotná alkoholička - střídavě vyprávějí každý ze svého pohledu o životě v rodině, kde je matka dlouhodobě beznadějně závislá na alkoholu. Každý z nich se snaží vyrovnat s vědomím, že matka neplní svou funkci v rodině a zastupuje ji stárnoucí babička, která se snaží dětem matku nahradit a zároveň omluvit svou vlastní dceru. Opakované pobyty v léčebně už nepřinášejí naději, ale jen stále větší strach z toho, co bude následovat. Výčitky, hledání viny, strach, absolutní ztráta pocitu jistoty a bezpečí, kolísání mezi nenávistí a přirozenou láskou k matce, to vše se nejvíce podepisuje na psychice malého syna, nejmladšího účastníka bezvýchodného dramatu. Autorka svým příběhem nenabízí žádné optimistické řešení, ve svém varování jen velice působivě a bez laciných efektů odkrývá závažný problém.
Kde koupit knihu A pak už jen tma?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy A pak už jen tma
přidáno přidáno: 16.09.2014 - 11:26
Vyprávěno očima čtyř hlavních postav - zajímavý styl, téma mně dobře známé, vyrostla jsem v podobné rodině. Velmi přesné.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek