knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
33
hodnoceno 3

Obálka knihy Příběhy nečekaných konců

Roald Dahl

kategorie humor, satira, komiks
přidáno přidáno: 12.12.2006

R. Dahl nabízí v tomto povídkovém souboru šestnáct příběhů, opředených překvapivou zápletkou a vždy zakončených netušeným až mrazivě překvapivým rozuzlením. Každá z nich představuje dokonale vystavěnou literární stavbu okořeněnou notnými dávkami kultivovaného černého humoru, všemu však dominuje především motiv deziluze - motiv věčného rozporu mezi lidským snažením a jeho výsledky.
Nejde zde o složité umně vykonstruované absurdity, nýbrž o anekdotické příběhy, které odrážejí každodenní běžné situace, které jsou pouze důsledně dovedeny k logickému vyvrcholení. A je-li nakonec výsledkem tohoto logického pochodu absurdita, pak je to absurdita zcela zákonitá a nevyhnutelná.
Kde koupit knihu Příběhy nečekaných konců?


zapln-lightdalší knihy autora Roald Dahl
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Příběhy nečekaných konců
Lucy (100%)
přidáno přidáno: 26.10.2008 - 19:33
Mile mě to překvapilo - čtivé, zajímavé a...nečekané :o)) Líbilo se, dávám stovku. Jediná maličká věc, co mi vadila, byla absence obsahu.
přidáno přidáno: 11.01.2010 - 22:17
Jelikož vím, co Roald Dahl dokáže a kam až může sahat jeho fantazie, čekal jsem určitě víc. Možná právě velké očekávání zhatilo větší nadšení z povídek. Všechny příběhy jsou čtivé, skvěle napsané (jinak to u Dahla ani nejde) a výborně vyjreslené, ovšem tak nějak mě konce Příběhů nečekaných konců nijak zvlášť nepřekvapovaly. Nejvíc se mi líbily první dvě povídky, ostatní až na výjimky z mého pohledu zabředly do průměru, nikoli žánru, ale celé sbírky.
soniczka (97%)
přidáno přidáno: 16.01.2010 - 21:07
Tohle je první knížka, kterou jsem od Dahla četla - a jsem nadšená. Určitě brzy sáhnu po něčem dalším od tohoto autota.:-) Dávám 97%, ty tři jsou za již výše zmíněný obsah, to mi taky trošku vadilo.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Příběhy nečekaných konců | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek