knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
1
hodnoceno 1

Obálka knihy Rukovět dobrého lektora

Petr Kazík

kategorie učebnice, encyklopedie
přidáno přidáno: 11.09.2008

Čtivá a srozumitelná knížka rozvíjející školitelské dovednosti je praktickým průvodcem pro všechny, kteří se zabývají vzděláváním dospělých, zejména pro lektory, trenéry, manažery a personalisty. Vzděláváním se zabývají tisíce lidí - ať už učí nové technologie, bezpečnost práce či komunikační a manažerské dovednosti. Bohužel většina lektorů pečlivě řeší pouze co učit, ale naprosto zanedbává jak učit. Cílem této knihy je proto ukázat, jak sestavit a realizovat vzdělávání tak, aby bylo velmi efektivní a mělo skutečné účinky. Většina vzdělávání se realizuje formou přednášky, ačkoliv je prokázáno, že efektivním způsobem je tzv. zkušenostní učení, jehož uplatnění v praxi je však poměrně vzácné. V knize se seznámíte s jednotlivými fázemi zkušenostního učení a na praktických příkladech pochopíte, jak zvýšit efektivitu vzdělávání. Autor srovnáná uznávaná teoretická doporučení s poznatky z vlastní praxe a předkládá klíčové dovednosti dobrého lektora, u nichž si můžete porovnat svou úroveň, vytvořit si návod na zlepšení a vyzkoušet si vše v praxi. Dále se dozvíte, jak využívat didaktické techniky, proč a jak sestavit vzdělávací plán a jak si vše jednoduše převzít do minutového scénaře. Velký důraz je kladen na realizaci zpětné vazby a zejména měření efektivity, které bylo vzděláváním dosaženo. Kniha je srozumitelnou a prakticky zaměřenou knihou rozvíjející školitelské dovednosti, která na trhu dosud chyběla.
Kde koupit knihu Rukovět dobrého lektora?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Rukovět dobrého lektora
banter (50%)
přidáno přidáno: 12.09.2008 - 20:22
Čekal jsem od knihy víc. Je to dost zaměřené na školení softskills, potřeboval jsem něco na praktické školení technických záležitostí. To, že potřebuji minutovník, mi po prvním školení došlo taky.
Abych knize nekřivdil, zásady v ní obsažené jsou skutečně přínosné. Asi jsem si nárokoval obsáhlého průvodce didaktikou.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Rukovět dobrého lektora | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek