knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
37
hodnoceno 4

Obálka knihy Šaman

Noah Gordon

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 04.12.2006

Western, historický román, detektivka, politický thriller... kniha nabitá dějem, jemným humorem a ještě jemnější erotikou - to vše je Šaman. I tento Gordonův román odehrávající se v USA v pol. 19. století, sleduje osudy skotské lékařské dynastie Coleů. Mladý lékař Rob J. Cole se po zapojení do politických nepokojů ve vlasti ocitne na útěku a připojí se k prvním osadníkům na původně indiánském území. Pro farmáře znamená přítomnost lékaře naději na přežití. Robův syn, přezdívaný Šaman, touží jít v otcových stopách..
Kde koupit knihu Šaman?


zapln-lightdalší knihy autora Noah Gordon
Katalánec (92%), Lékařka (84%), Poslední Žid (84%), Rabi (90%), Ranhojič (93%), Tajemný diamant (85%), Tribunál smrti (78%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Šaman
Lota (100%)
přidáno přidáno: 12.09.2007 - 18:17
Tahle kniha se mi dostala do rukou úplně náhodou a přečetla jsem ji jedním dechem. Myslím, že by bylo docela zajímavé, kdyby se to zfilmovalo. Každopádně se už těším až se dostanu k dalším dílům...
Ischtar (85%)
přidáno přidáno: 27.02.2009 - 18:49
Skvělá oddychová knížka, napínavá, krásná, výborně se čte
přidáno přidáno: 18.07.2009 - 18:32
Pohodové čtení ke kterému se budete vracet.
Evca33356 (95%)
přidáno přidáno: 30.07.2011 - 17:39
Jako jedna z mála knih mě tato zaujala již od první stránky. Je mi blízká jak dobou, kdy se příběh odehrává, protože období občanské války Spojených států je mou oblíbenou etapou v dějinách, tak tematikou – lékařské prostředí, hrdina, který musí překonávat překážky a bojovat za svůj sen stát se lékařem (podobnost s Doktorkou Samanthou od Barbary Woods), tématika indiánů a jejich vytlačovaní. To vše jsou témata, která mě zajímají.
Kniha je velmi realistická, až na některé jevy, ale to by nebyl román, že. To se mi na ní ovšem líbilo, je to prostě normální ale zároveň okouzlující a zajímavý příběh.
Kromě spousty jiných témat zde autor řeší i problém mezi křesťanstvím a židovstvím, mezi katolíky, protestanty, baptisty, politickou situaci a další věci.
Líbí se mi nápad hluchého doktora, odezírání ze rtů a jiné praktiky, jaké hluší používají, je to velice zajímavé. Celkově to asi shrnu tak, že knížka se mi moc líbila, hlavně dobře vystižená psychika lidí v ní, to, že není o ničem a neřeší blbosti, ale pořádné věci.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek