knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
7

Obálka knihy Jaromír Jágr

Jan Šmíd

kategorie sport
přidáno přidáno: 03.12.2006

Kniha, která může být do jisté míry i návodem, jak se stát jedním z nejlepších hokejistů na světě a poodhaluje i zákulisí kanadsko-americké NHL. V první řadě je to však příběh o tom, co se stane, když se potkají píle, tvrdá práce a ctižádost s neobyčejným hokejovým talentem.Stalo se to 11. května 1992. Bylo něco kolem půlnoci a hluk z nedaleké Connecticut Avenue neutichal. Před několika desítkami minut jsem v přímém televizním přenosu viděl, jak Jaromír Jágr rozhodl nádhernou akcí o vítězství Pittsburghu Penguins nad New Yorkem Rangers v Madison Square Garden.
A právě tento moment mě inspiroval k tomu, že jsem začal pracovat na knize o nejlepším hokejistovi v naší historii. Knize o tom, jaká cesta vede z vesničky u Kladna až na samý vrchol hokejového Olympu. V momentě, kdy Jaromír Jágr přebíral v Torontu cenu Arta Rosse pro hráče s největším počtem bodů v základní části, byla bilance jeho pěti let v NHL pozoruhodná. Dvakrát vyhrál Stanley Cup, třikrát byl zvolen do zahajovací pětky nejlepších hráčů NHL, dvakrát vyhrál kanadské bodování svého týmu Pittsburghu Penguins a jeho gól byl navíc televizní stanicí ESPN vyhlášen gólem roku. K tomu všemu ještě vítězství v soutěži o Zlatou hokejku udělovanou našemu nejlepšímu hokejistovi.
Po tři roky jsme s Jaromírem spolupracovali na této knize, která může být do jisté míry i návodem, jak se stát jedním z nejlepších hokejistů na světě a poodhaluje i zákulisí kanadsko-americké NHL. V první řadě je to však příběh. Příběh o tom, co se stane, když se potkají píle, tvrdá práce a ctižádost s neobyčejným hokejovým talentem.
Jan Šmíd
Kde koupit knihu Jaromír Jágr?


zapln-lightdalší knihy autora Jan Šmíd
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Jaromír Jágr

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek