knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
9
hodnoceno 1

Obálka knihy Děvčata z Rijádu

Rajaa Alsanea

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 09.07.2008

Je smutnou pravdou, že lidskou přirozeností je zevšeobecňování. A tak není divu, když se při představě Saúdské Arábie či islámu každému vybaví jen Usáma bin Ládin, smrtelné nebezpečí a únosy dětí. Všichni víme, jak to tam chodí…
Ale víme to doopravdy? Ani náhodou!
Mladá arabská autorka se před časem rozhodla podělit se s ostatními o svůj náhled na svět muslimských žen, na lásky, vztahy, manželství a další věci. Samozřejmě však zvolila úplně jiný úhel pohledu než ten, který máme z podobné literatury zažitý, nýbrž bez přikrašlování, ale také bez zbytečných nářků prostě začala vyprávět příběh čtyř přítelkyň, dívek z rijádské smetánky. Sadím, Gamrah, Lamís a Mašael zvaná Michelle se zamilovávají, zasnubují, vdávají a rozvádějí, studují, pracují, trápí se i radují.
A tak postupně nenásilně pronikneme do tajů uvažování místních mužů a rodinných klanů, zamyslíme se nad fungováním arabské a západní společnosti a začneme mít dojem, že těch nesmiřitelných rozdílů není zdaleka tolik, jak jsme se ještě nedávno domnívali.
Hlas děvčat z Rijádu se zkrátka nese dodaleka, a kdo ho jednou uslyší, už nikdy nebude šířit zkostnatělá dogmata, kterým možná ještě donedávna podléhal.

Na počátku ale vůbec nebyla kniha. Začalo to pravidelnými pátečními e-maily, které mladé autorce v její domovině vynesly chválu, ale i vyhrožování smrtí!
Kde koupit knihu Děvčata z Rijádu?

Originální název: Dar al Saqi

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Děvčata z Rijádu
Dadula118 (90%)
přidáno přidáno: 19.08.2010 - 08:56
zajímavá kniha.Přijde mně,že v této zemi chtějí změnu jen ženy,muži jsou zřejmně spokojení.jasně,že to nemůžu posoudit jen z jedné knížky,ale mám z toho takový pocit.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek