knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
5

Obálka knihy Desátá Múza Sapfo

Erica Jongová

kategorie historie
přidáno přidáno: 13.06.2008

Román Desátá Múza Sapfo nás přenáší do doby starší než 2 600 let, kdy se na řeckém ostrovu Lesbos narodila Sapho, autorka erotické poezie.
Na počátku příběhu se Saphó stává předmětem sázky mezi Diem a Afroditou. Zatímco Zeus prohlašuje, že Saphó své nadání, jež dostala od bohů, okamžitě zahodí, jakmile se zamiluje do smrtelného muže, Afrodita je přesvědčená, že Sapho je hodna toho, aby byla navždy uctívána jako největší básnířka milostné poezie. Bohy podporovaná Sapho putuje z jednoho dobrodružství do druhého, prožívá intenzivní milostné vztahy s muži i ženami, třebaže romantický básník a otec její dcery zůstává největší láskou jejího života. Sapho, kterou stihl trest exilu, hledá ve světě lásku i vnitřní naplnění. Její hledání ji mimo jiné zavede do věštírny v Delfách, k egyptskému faraónovi, k Amazonkám i k Hádovi do říše mrtvých. Jejím věrným společníkem při setkání s kentaury, sirénami je Aisópos, první vypravěč prozaických bajek.
Erica Jongová ve svém třetím historickém románu umně spojila fikci, mystiku, historická fakta i spekulace a vytvořila působivý příběh o fascinující ženě ve fascinující době. Její trojrozměrný portrét básnířky Sapho doplněný ukázkami poezie strhne čtenáře svou živostí a přiměje je, aby jedním dechem přečetli příběh o ženě, která byla prohlášena za desátou Múzu.
Kde koupit knihu Desátá Múza Sapfo?

Originální název: Saphoś Leap
Štítky: Sapfo, Múza

zapln-lightdalší knihy autora Erica Jongová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Desátá Múza Sapfo

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek