knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
23
hodnoceno 5

Obálka knihy Útěk do divočiny

Jon Krakauer

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 30.05.2008

Přátelé a příbuzní o něm hovořili jako o bystrém, příjemném, inteligentním a citlivém mladém muži, který nezkazil žádnou legraci. Proč se však Chris McCandless krátce po promoci rozhodl dát sbohem civilizaci a vydal se na nebezpečnou cestu napříč divočinou, se dnes už můžeme jen dohadovat. A neprozradí nám to už ani sám mladý dobrodruh. DvaadvacetiletýChristopher se ze svých cest už nikdy nevrátil. Jeho stopy se v devadesátém druhém roce ztratily na Aljašce, kde bylo o čtyři měsíce později, v rozbitém odstaveném autobuse, nalezeno jeho vychrtlé mrtvé tělo. Ležel tam opuštěný, bez dokladů, jen s poničeným deníkem z posledních dnů... Byl Alexander Supertramp, jak si Chris McCandless na svých cestách říkal, naivní snílek, který přečetl příliš mnoho Londonových románů, nebo jej hnala touha po něčem větším, silnějším, neuchopitelnějším? Mužem, jenž je nad jiné povolán zamyslet se nad těmito i dalšími otázkami, je Jon Krakauer, reportér a horolezec, jemuž je riskování života bezmála denním chlebem. Příběh Christophera McCandlesse Krakauera hluboce zaujal, o to víc, že v něm cítí zřetelnou paralelu s vlastními sny, s vlastními touhami a vlastní posedlostí. Fascinující román Útěk do divočiny zdaleka není pouhou rekonstrukcí možných událostí. Je napínavým příběhem, dokládajícím dokonalé vcítění autora, filozofickou rozpravou o lidské touze po riziku, po nebezpečí, po volnosti a po nikdy nekončící pouti - do vlastního nitra...
Kde koupit knihu Útěk do divočiny?

Originální název: Into the Wild

zapln-lightdalší knihy autora Jon Krakauer
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Útěk do divočiny
vjera (100%)
přidáno přidáno: 23.08.2008 - 11:42
Skvělá kniha. Má silný příběh a když si uvědomím, že je skutečný, je o to silnější. Film je také báječný!
Sofia (90%)
přidáno přidáno: 23.10.2008 - 12:20
Líbilo se mi to ještě víc než film. V knížce je vysvětleno více věcí a souvislostí (jak se tam ten autobus dostal, příběhy ostatních podobných dobrodruhů apod.), nemohla jsem se od toho odtrhnout.
Arequipa (50%)
přidáno přidáno: 25.08.2009 - 21:29
Po shlédnutí výborného filmu mě kniha hodně zklamala. Čekal jsem úžasnou dobrodružnou jízdu, ale dočkal jsem se příliš dokumentárně podaného příběhu. To nic ale nemění na tom, že příběh Chrise McCandlesse je pozoruhodný!
zlesa (65%)
přidáno přidáno: 20.02.2012 - 15:42
Kniha pro mě byla docela zklamáním, navnazena skvělým filmem jsem čekala mnohem víc než jsem dostala. Mám z ní asi stejný pocity jako Arequipa.
drnda (55%)
přidáno přidáno: 11.10.2013 - 14:06
Jeden z nekrásnějších a nejsilnějších filmů a přesto poměrně velké zklamání z knihy, musela jsem se přemlouvat abych ji dočetla. Vůbec se mi nelíbila neuspořádanost knihy.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek