knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 1
Obálka knihy Sebeobrana

Adolf A. Lebeda

kategorie sport
přidáno přidáno: 14.05.2008

Bohužel ne každý zájemce o sebeobrannu má možnost stát se členem oddílu džuda. Těmto zájemcům zbývají jen dvě možnosti: buď se dát zapsat do kurzu sebeobrany, pokud se ovšem v místě nějaký pořádá, nebo založit zájmový kroužek a cvičit podle této příručky; zkušeného trenéra je pak nutné nahradit zvýšenou pozorností a vytrvalostí.
Hlavním posláním této publikace je tedy umožnit všem zájemcům o džudo zahájit výcvik v sebeobranně a přispět tak k masovému rozšíření džuda a tím k zvýšení obranyshopnosti obyvateltva, zvláště naší mládeže. Kromě toho bude příručka jistě vítanou pomůckou i školeným trenérům džuda, kterým připomene třeba už zapomenout látku a tak oživí jejich znalosti.
Příručka přináší poučení o obraně proti různým útokům beze zbraně i s běžnou zbraní, jež by se mohly vyskytnout, a o možnosti kombinace obrany s proti útokem a zneškodněním útočníka; nezabývá se speiálními útoky a způsoby záškodnického boje.
Při výcviku v sebeobraně mějte vždy na mysli, že džudo je jemným uměním, které se obejde bez zbytečné tvrdosti i při konfliktu s ozbrojeným útočníkem. Není umění zmrzačit člověka, který mě uchopí za ruku, ale je umění ubránit se ozbrojenému útočníkovi, a přitom ho nezranit.
Kde koupit knihu Sebeobrana?

Štítky: sebeobrana, judo, sport

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Sebeobrana
banter (100%)
přidáno přidáno: 16.05.2008 - 10:55
Nejlepší kniha o sebeobraně, co se mi dostala do ruky. Autor nepopisuje bojový sport ale skutečně praktickou sebeobranu. Pokud člověk skutečně nemůže chodit do žádného oddílu, což je asi nejlepší volba, tak lze nacvičovat podle této knihy. Názorné fotografie vás naučí každý chvat krok po kroku(potřebujete na to partnera). Obsahuj i návod k obraně proti ozbrojenému útočníkovi a návod sebeobrany pro ženy. Přečtěte si tuto knihu a naučte se z ní dobře alespoň jeden chvat. Respektive naučte se jich několik, ale skutečně dobře.
Autor popisuje umění sebeobrany analogicky k plavání. Je-li neplavec hozen do vody, snaží se přežít za každou cenu. Sebeobrana je jako plavání. Buď se v tom plácáte, nebo umíte alepoň trochu plavat, takže máte šanci neutonout - přežít, tak jako při sebeobraně, pokud vás někdo napadne.
Nezapomínejte, že sebeobrana je založena na využití protivníkovy síly.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek